آزمایشگاه‌های استاندارد سقز و مریوان به بخش خصوصی واگذار شد

ژیلا یزدانی مدیرکل استاندارد استان کردستان از واگذاری دو آزمایشگاه در استانداردهای سقز و مریوان به بخش خصوصی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، یزدانی گفت: در راستای اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی و واگذاری فعالیت‌ها به بخش خصوصی، بر اساس ماده ۲۷ قانون الحاق ۲ و تبصره ۱۹ قانون بودجه سال ۹۹، آزمایشگاه‌های اداره‌کل استاندارد کردستان در شهرستان‌های سقز و مریوان به بخش خصوصی واگذار شد.

وی افزود: آزمایشگاه تعیین ماهیت محصولات صادراتی و وارداتی جهت تسریع در فعالیت‌های صادرکنندگان و واردکنندگان از مرز باشماق در شهرستان مریوان به شرکت پارس لیان اروند و آزمایشگاه مصالح ساختمانی در شهرستان سقز جهت کمک به تولیدکنندگان مصالح در این شهرستان و شهرستان های همجوار به شرکت خاک و بتن ژینگه واگذار شد.

مدیرکل استاندارد استان کردستان اظهار داشت:  باید در راستای اشتغال‌زایی و کمک به فعال شدن بخش خصوصی از تمام ظرفیت‌ها به نحو احسن استفاده کرد.

یزدانی تاکید داشت: با افتتاح این۲آزمایشگاه در ابتدا بیش از ۶ نفر اشتغال‌زایی ایجاد خواهد شد و در صورت تداوم و توسعه فعالیت آزمایشگاه‌ها، اشتغال‌زایی آن به بیش از ۱۰ نفر خواهد رسید 

وی در ادامه عنوان کرد: در سالی که با نام "جهش تولید" مزین شده است، این اقدام کمک شایانی به تولیدکنندگان و صادرکنندگان در استان کردستان خواهد کرد.