آسانسورهای مسکن مهر سقز پلمب شدند

رییس اداره استاندارد سقز با اشاره به اینکه چندین بار تذکر کتبی به پیمانکار و ساکنین آپارتمان‌های مسکن مهر برای رفع نواقص دادیم، گفت: آسانسور این آپارتمان‌ها به دستور مراجع قضایی پلمب شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، خالد زرافشان اظهار داشت: با توجه به اینکه استاندارد سازی آسانسورها از نظر این اداره اهمیت ویژه‌ای دارد، عدم توجه به این موضوع مهم امکان بروز هر گونه خسارت جبران ناپذیری را بدنبال خواهد داشت.

وی اضافه کرد: بنابر پیگیری‌ها و مکاتبات فراوان و همچنین بازرسی‌های صورت گرفته از آسانسورهای واحدهای مسکونی مسکن مهر شهرک دانشگاه، هیچگونه اقدامی از جانب ساکنین و یا پیمانکار این واحدها برای حل مشکل صورت نگرفت.

زرافشان با بیان اینکه مسکن مهر شهرک دانشگاه سقز دارای ۵۵ بلوک است، افزود: بعد از ۴ بار تذکر به پیمانکار و ساکنین، آسانسور ۹۰ درصد این  آپارتمان‌ها با دستور مراجع قضایی پلمب شد.

وی تاکید کرد: ۵ شهربازی سرپوشیده که اقدام به استانداردسازی نکرده بودند نیز با پیگیری ما، نسبت به استانداردسازی اقدام کردند و در حال حاضر تجهیزات بازی آنها استاندارد است ولی هنوز تاییدیه استاندارد برای آنها صادر نشده است.

زرافشان یادآور شد: شهربازی های روباز که تحت نظر شهرداری است بعد از چند مکاتبه و تذکر هنوز اقدام به استانداردسازی نکرده و هیچ اقدام مثبتی انجام ندادند در حالیکه شهرداری ملزم به استاندارد کردن وسایل بازی است.

رییس اداره استاندارد سقز به عدم استانداردسازی شهربازی های این شهرستان اشاره کرد و گفت: به چهار روستای خانقاه، علی آباد، قلعه‌جغه و کیسلان که وسایل و تجهیزات آنها دارای هیچگونه استاندارد نیست، تذکراتی را دادیم که در صورت تداوم عدم استانداردسازی، این شهربازی ها را پلمب می کنیم.

وی افزود: وضعیت وسایل بازی تعدادی از روستاهای سقز به حدی حاد است که فاضلاب روستا نیز از داخل پارک عبور می‌کند و تعدادی هم تجهیزات و وسایل بازی آنها از فلزات نامناسبی ساخته شده‌ که می تواند منجر به حادثه ناگوار شود بنابراین باید در این زمینه اقدامات لازم انجام شود.