آسانسور هتل‌های بانه پلمب شد

آزاد رضایی مسئول نمایندگی استاندارد در شهرستان بانه از پلمب آسانسور تعدادی از هتل‌های بانه با دستور دادستان این شهرستان  خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد ستان کردستان، رضایی گفت:  با توجه به اینکه استاندارد آسانسورهای برقی و کششی اجباری بوده و فعالیت اینگونه آسانسورها بدون رعایت استانداردهای لازم و اخذ تاییدیه استاندارد، غیرقانونی است، طی هماهنگی های انجام شده با دادستان شهرستان بانه دستور پلمب کلیه آسانسورهای غیراستاندارد اماکن عمومی شهرستان صادر شد.

وی افزود: پس از اخطارهای مکرر مبنی بر لزوم استانداردسازی آسانسورها به هتل ها، پاساژها، مسکن های مهر و کلیه اماکن عمومی در سال‌های 97 و 98، متاسفانه تعدادی از مالکین توجهی به این اخطارها ننموده و لذا در جهت پیشگیری از بروز اتفاقات ناگوار و در راستای صیانت از سلامتی و جان مردم، آسانسور تعدادی از هتل های بانه طی گشت مشترک و با حضور نمایندگان فرمانداری، دادستانی، میراث فرهنگی، نظارت بر اماکن عمومی و استاندارد پلمب شدند.

مسئول نمایندگی استاندارد در شهرستان بانه تأکید کرد: این گشت‌های مشترک در روزهای آتی نیز ادامه داشته و آسانسورهای غیر استاندارد تا زمان استانداردسازی پلمب خواهند شد.