آموزش مفاهیم استاندارد در شهرستان دیواندره

در راستای گرامیداشت هفته استاندارد دانش آموزان مقطع دوم متوسطه دبیرستان دخترانه سمیه دیواندره با اصول و مفاهیم کلی استاندارد آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، سیروس کاکی مسئول نمایندگی استاندارد شهرستان دیواندره هدف از برگزاری این دوره‌ی آموزشی را ضرورت ارائه ترویج فرهنگ استاندارد در میان دانش آموزان و حمایت از مصرف کنندگان کوچک و اهمیت حمایت از تولید ملی عنوان کرد.

کاکی افزود: در این دوره‌ی آموزشی دانش آموزان با مفاهیمی همچون تعریف استاندارد، ویژگیهای بروشور استاندارد، فواید بکار گیری استانداردها از نظر تولیدکنندگان و مصرف کنندگان، اهم وظایف سازمان ملی استاندارد ایران، چگونگی روند دریافت نشان استاندارد توسط متقاضیان، سطح و انواع استانداردها و همچنین نحوه ثبت شکایات از تولیدات دارای نشان استاندارد، تلفن گویای ۱۵۱۷ و سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ آشنا شدند.

گفتنی است در پایان دوره ضمن تقدیر و تشکر از مدیریت آموزش و پرورش شهرستان دیواندره و مدیریت و معلم این دبیرستان برای همکاری در ترویج فرهنگ استاندارد علاوه بر توزیع اقلام ترویجی در بین دانش آموزان، از مطالب ارائه شده طرح سوال و به نفرات برتر جوایزی اهدا شد.