از 1225 نوع محصول در کردستان نمونه برداری شد

منصور لهونیان مدیرکل استاندارد استان کردستان از نمونه‌برداری 1225 محصول در 9 ماهه‌ی اول سال 97 خبر داد. 

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، منصور لهونیان گفت: به منظور بررسی و کنترل کیفیت محصولات، با همکاری آزمایشگاه‌های همکار داخل و خارج و استان و همچنین پژوهشگاه سازمان ملی استاندارد ایران، از 1225 مورد محصول واحدهای تولیدی و نمونه‌های گمرکی و همچنین نمونه‌های طاها، وارداتی و شکایتی نمونه‌برداری شد.

وی افزود: از این تعداد 108 مورد محصول مربوط به نمونه‌های طاها، وارداتی و شکایتی بوده که به تفکیک صنعت در شاخه‌های بسته‌بندی و سلولوزی، خودرو و نیروی محرکه و غذایی توسط آزمایشگاه اداره‌کل، آزمایشگاه‌های همکار داخل و خارج استان و همچنین پژوهشگاه آزمون به عمل آمده که 83 درصد آن منطبق و 17 درصد آن نامنطبق با استانداردهای مربوطه بوده است.

مدیرکل استاندارد استان کردستان با اشاره به جمع‌بندی آزمون‌های واحدهای تولیدی و نمونه‌های گمرکی اضافه کرد: یک هزار و 117 نمونه‌ی واحد تولیدی نیز در صنایع برق و الکترونیک، بسته‌بندی و سلولزی، خودرو و نیروی محرکه، ساختمانی و معدنی، شیمیایی، غذایی، مکانیک و فلزشناسی و مهندسی پزشکی آزمون شده است.

لهونیان در ادامه‌ی سخنانش تصریح کرد: در آزمون‌های صورت گرفته از نمونه‌های واحدهای تولیدی و گمرکی 80 درصد منطبق و 20 درصد آن نامنطبق با استانداردهای لازم بوده است.