استانداردسازی باید در همه‌ی ارگان‌ها جاری باشد

نیره پیروزبخت رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: سازمان استاندارد به تنهایی عهده دار استانداردسازی در کشور نیست بلکه این مهم باید در همه دستگاه ها و بخش ها جاری و ساری باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان:  نیره پیروزبخت در جلسه شورای استاندارد کردستان تاکید کرد: استاندارد سازی باید به عنوان اعتقاد، اعتماد و فرهنگ، در جامعه و دستگاه های دولتی و خصوصی رواج داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: استاندارد سازی و کیفیت، هزینه نیست بلکه آسودگی خیال را به همراه دارد.
پیروزبخت با اشاره به اهمیت اجرای قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد اظهار داشت: این قانون فقط از سازمان استاندارد انتظار ندارد بلکه از همه دستگاه ها و بخش های دولتی و خصوصی می خواهد که استانداردسازی را در کلیه امور خود جاری و ساری کنند. 
وی همچنین از لزوم افزایش نظارت ها گفت و اذعان داشت: ما قصد نداریم سازمان را بزرگ کنیم بله می خواهیم همکاران خود در بخش خصوصی را توسعه دهیم و در حال حاضر نیز بیش از ۱۰۰ هزار نفر با سازمان همکاری دارند.

 رییس سازمان ملی استاندارد ایران اظهارداشت: استانداردسازی و کیفیت بخشی به فعالیت ها، هزینه نیست بلکه آسودگی خیال در زمان وقوع حوادث را به همراه دارد.

پیروزبخت در ادامه سخنان خود به استاندارسازی فضای شهربازی ها اشاره کرد و یادآور شد: استانداردسازی این فضاها جزو وظایف ذاتی شهرداری ها است و محوطه پارک های بازی باید حتما دارای کفپوش باشند و در این راستا شهرداری سنندج تا پایان خرداد ماه سال اینده فرصت دارد نسبت به این کار اقدام کند در غیر این صورت از فعالیت این شهربازی ها جلوگیری می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بحث استاندارد حلال مواد غذایی اشاره کرد و بیان کرد: ماهیت تولید مواد غذایی در کشورهای اسلامی چون ایران دارا بودن استانداردهای حلال از زمان کشتار تا عرضه محصولات به مردم است که برنامه جامعی در این رابطه تدوین شده و به دنبال اجرایی شدن ان هستیم.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران در پایان سخنان خود با بیان اینکه به دنبال ورود به بحث تجارت حلال هستیم، اظهارداشت: در حال حاضر کشورهای ارمنستان، انگلیس، فرانسه، برزیل و ارژانتین برای این کار از ما درخواست همکاری کرده اند که اگر بتوانیم در این زمینه موفق عمل کنیم, درامد خوبی را نصیب کشور می کنیم.