استانداردسازی نیازمند فرهنگ‌سازی است

خالد زرافشان رییس اداره استاندارد شهرستان سقز در جمع اصحاب رسانه، فرهنگ‌سازی را مهم‌ترین پیش‌زمینه استاندارد عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان: خالد زرافشان با اشاره به وضعیت آسانسورهای سطح شهر به ویژه مسکن مهر شهرک دانشگاه گفت: شرط دریافت پایان‌کار ساختمانی تأییدیه‌ی استاندارد است و در مسکن مهر هیچ استعلامی از استاندارد اخذ نشده است، اما با این وجود مشکلات این واحدها در حال بر طرف شدن است.

وی افزود: مشکل آسانسورهای مسکن مهر شهرک مربوط به نحوه اجرای آن نیست، بلکه جانمایی نامناسب کابل‌های برق و تلفن، لوله آب و آب‌روهای پشت بام در مسیر کانال آسانسورها است که در صورت بروز حادثه خسارات جبران ناپذیری را متوجه ساکنین آپارتمان‌ها خواهد کرد.

رییس استاندارد سقز در خصوص جایگاه‌های CNG شهرستان گفت: بعد از چندین مرحله بازدید میدانی از جایگاه‌های CNG  سطح شهر و مشاهده مشکلات، طی اخطاری ۶ ماه فرصت جهت رفع نواقص جایگاه‌ها به صاحبان آنها داده شد، بعد از پایان مهلت مجدداً جهت بررسی، بازدیدی دیگر انجام شد که متاسفانه هیچ یک از جایگاه‌ها در خصوص رفع مشکلات اقدامی نکردند و دستور پلمب این جایگاه‌ها اخذ و از ۷ جایگاه سطح شهر،  ۵ جایگاه که دارای نواقص بحرانی بود، پلمب شد.

خالد زرافشان اظهار داشت: آزمایشگاه سنگدانه و بتن اداره استاندارد در راستای حمایت از اشتغال زایی به  بخش خصوصی واگذار شد. اما کلیه مجوزات صادره با تایید این اداره خواهد بود همچنین آزمایشگاه غذایی این اداره نیز به صورت اجاره به بخش خصوصی واگذار می شود و افرادی که دارای شرایط مدنظر این اداره باشند می‌توانند جهت ارائه درخواست به اداره استاندارد مراجعه کنند.