استاندارد جدید ایزو نکات کاربردی را برای مشارکت کارکنان ارائه می دهد

آیا به دنبال آخرین مقالات برای اقدامات لازم به منظور ترغیب کارکنان به مشارکت هستید؟ نیازی به جستجو نیست!

تدوین ISO 10018 نویدی برای ایجاد تحول، حتی برای خلاق ترین سازمان ها است. با استفاده از این استاندارد روش های ترغیب افراد به مشارکت در سیستم مدیریت کیفیت و همچنین تقویت مشارکت و صلاحیت آن ها در این سیستم را بیاموزید!

مشارکت افراد در اصل تعهد عاطفی آن ها به سازمان و اهداف آن است. این تعهد به این معناست که افراد در واقع به کار و سازمان خود اهمیت می دهند و صرفا برای کسب درآمد و یا ترفیع کار نمی کنند ، بلکه انگیزه و انرژی خود را در راستای اهداف سازمان قرار می دهند. اینجاست که ISO 10018 باعث ایجاد تمایز می شود.

بنا به ISO 10018:2020، مدیریت کیفیت، راهنمای ترغیب افراد به مشارکت ، تشویق کارکنان به بهره گیری از سیستم های مدیریت کیفیت و درک ارتباط آنها با کار روزانه خود، می تواند امری دشوار باشد. این استاندارد با تمرکز بر ادغام بهتر راهبرد های مشارکت، چارچوبی برای تقویت مشارکت افراد و صلاحیتشان در درون سازمان، ارائه می دهد و باعث احساس ارزشمندی افراد می شود.

به گفته آقای John J. Guzik ، هماهنگ کننده گروه کاری مشترک برای راهنمای ترغیب افراد به مشارکت و همکاری (ISO/TC 176/SC 3/JWG 21) ، استاندارد جدید مکمل ISO 10015:2019، مدیریت کیفیت – راهنمای مدیریت صلاحیت و توسعه انسانی، است. هر دو استاندارد بین المللی قدم های کاربردی را برای پیروی، پذیرش و اقدام به مدیران و رهبران ارائه می دهد.

Guzik خاطر نشان کرد: صلاحیت و توسعه کارکنان باید یک جنبه جمعی از سازمان باشد و نه تنها برای افراد خاص. افراد باید متوجه ارتباط موقعیت شغلی فعلی خود و فرصت هایی که آموزش های عالی در درون سازمان به ارمغان می آورد، باشند. او تاکید کرد: "چنانچه افراد دریابند که سازمانشان با استفاده از آموزش و سایر مسیر های شغلی در مهارت های آنان سرمایه گذاری می کند، احساس مشارکت خواهند کرد."

بنابراین کدام سازمان ها از این استاندارد بهره مند خواهند شد؟ ISO 10018 صرف نظر از اندازه، نوع و فعالیت، برای هر نوع سازمانی صدق می کند. این استاندارد با هدف هم سطح سازی اصول مدیریت کیفیت با کارکنان، به گونه ای طراحی شده است که تنها به توزیع آن در میان کارکنان اکتفا نگردد و مرتبا مورد استناد واقع شود.

ISO 10018:2020 توسط کمیته فنی ISO/TC 176، مدیریت و تضمین کیفیت، کمیته فرعی SC 3، فن آوری های پشتیبانی، تدوین شده است که مسئولیت دبیرخانه آن به عهده کشور هلند می باشد.

 

 

مترجم: میلاد صادق نژادی (دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل)

منبع: سایت ایزو