استاندارد جدید کنگر فرنگی (آرتیشو) منتشر شد

کنگر فرنگی در اصل، غنچه‌ای است نشکفته که تاریخچه پر فراز و نشیبی دارد. از دوران رومیان در دسترس بوده و برای قرن‌ها، مصرف این ماده به خاطر خواص هورمونی برای زنان منع شده‌بود. هرچند، این روزها با داشتن جایگاه ویژه در سفره بسیاری از خانواده‌ها و با مصرف سالانه حدود ۱.۷ میلیون تن در قلب یک صنعت چند میلیارد دلاری قرار دارد. برای حمایت از این صنعت، اولین استاندارد بین‌المللی کنگر فرنگی به تازگی منتشر شده‌است.

استاندارد ISO20980 (کنگر فرنگی- ویژگی‌ها و روش آزمون)، الزامات و روش‌های آزمون کنگر فرنگی تازه، شامل مغز و کاسه گل را تعیین می‌کند. این استاندارد انواع و گونه‌های مختلف کنگر فرنگی را با الزامات و توصیه های مربوط به شکل ظاهری و کیفیت آن بیان می‌کند، که برای مصارف تجاری، ایمن و مطلوب دارای اهمیت است. همچنین شامل راهنمایی در مورد حمل و نقل و انبارش، بسته بندی، نشانه گذاری، بهداشت، باقی مانده آفت‌کش‌ها و موارد دیگر است.

استاندارد ISO 20980 یکی از صدها استاندارد بین المللی ایزو است که به صنایع غذایی اختصاص دارد. این استاندارد در کمیته فرعی SC 3 (میوه ها و سبزیجات و مشتقات آنها) زیرمجموعه کمیته فنی ISO/TC 34  (محصولات غذایی) تدوین شده و دبیرخانه آن بر عهده موسسه استاندارد ترکیه (TSE) است.

مترجم: آزاده علائی طالقانی- دفتر روابط عمومی و امور بین الملل

منبع: سایت ایزو