افتتاح آزمایشگاه تعیین ماهیت نمونه های گمرکی باشماق

در راستای گرامیداشت دهه‌ی مبارک فجر، طی مراسمی آزمایشگاه تعیین ماهیت نمونه‌های گمرکی باشماق، در اداره‌ی استاندارد مریوان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، ژیلا یزدانی مدیرکل استاندارد کردستان گفت: بر اساس ماده 22 قانون تقویت و توسعه‌ی نظام استاندارد، سازمان موظف است در کلیه‌ی گمرکات ورودی و خروجی کشور از خدمات آزمایشگاه‌های بخش خصوصی، تعاونی، و مراکز دانشگاهی که صلاحیت آنها مورد تایید سازمان می باشد استفاده کند، در غیر این صورت با بهره‌گیری از امکانات موجود آزمایشگاه‌های مناسب دایر نماید.

یزدانی عنوان کرد: امروز با هدف سرعت در امر صادرات و واردات و پايين آوردن هزينه خدمات گمركي این اداره‌کل با بهره‌گيري از توان بخش خصوصي موفق به ايجاد، تجهيز و راه اندازي آزمايشگاه مجهز تعيين ماهيت نمونه‌هاي گمركي در مرز باشماق شد.

وی افزود: اين آزمايشگاه با انجام آزمون بسياري از نمونه هاي گمركي پاسخگوي نيازهاي متنوع صادر كنندگان و واردكنندگان خواهد بود و باعث صرفجویي فراوان در وقت و هزينه‌هاي انجام تشريفات گمركي مي شود.

مدیرکل استاندارد کردستان تاکید کرد: سازمان ملی استاندارد ایران می‌تواند با بهره‌گیری از توانمندی‌های علمی و تحقیقاتی بخش خصوصی و دولتی در جهت ارتقای کیفیت و رقابت‌پذیری محصولات از طریق تشکیل موسسات تایید صلاحیت شده علمی و تحقیقاتی استانداردسازی موجبات بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و پیشرفته و فعال در امر سنجش، کنترل و ارتقای کیفیت را فراهم کند.