افتتاح هجدهمین دفتر ارتباط با استاندارد در کردستان

به گزارش روابط‌ عمومی اداره کل استاندارد استان کردستان، در راستای رعایت استانداردها و افزایش کیفیت کالا و خدمات، هجدهمین دفتر ارتباط با استاندارد  در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان و در محل سازمان برگزار شد.


در این جلسه، که با حضور مدیران کل، معاونین، رؤسای ادارات و کارشناسان دو دستگاه برگزار شد، منصور لهونیان، مدیر کل استاندارد استان کردستان، راه اندازی دفاتر ارتباط با استاندارد را یکی از اهداف اداره کل برشمرد و ایجاد این دفاتر را در راستای اجرایی نمودن مصوبات شورای استاندارد استان و شورای سیاستگذاری تدوین و ترویج، عاملی برای تعامل دو سویه هر چه بیشتر با دستگاههای اجرایی در کنترل محصولات و حمایت از مصرف کنندگان و ترویج استاندارد نام برد، وی همچنین با اشاره به بحث تولید به بهبود محصولات تولیدی استان از طریق استاندارد سازی آنها و در نتیجه حفظ بازارهای بین المللی اشاره کرد.

لهونیان در ادامه، کنترل کیفیت آرد و نان،  نظارت بر استاندارد طلا و بازرسی از  آسانسورها توسط اداره‌ کل را مورد اشاره قرار داد.

وی همچنین به اهمیت استاندارد حد مجاز آلاینده ها اشاره کرد و از صدور دو پروانه در این خصوص نام برد و لزوم کنترل استاندارد معیار مصرف انرژی با همکاری و تعامل دو سویه به منظور کنترل مصرف انرژی واحدهای تولیدی نیز از دیگر موارد مطرح شده توسط مدیر کل استاندارد کردستان بود.
اهمیت فعالیت در حوزه استاندارد حلال نیز در ادامه مباحث لهونیان مورد اشاره قرار گرفت ، وی در این رابطه نقش و اهمیت استاندارد حلال را در پیشبرد صنعت و ارتقاء اقتصاد کشور بسیار قابل توجه دانست.
وی در ادامه‌  مباحث در خصوص اهمیت برگزاری دوره‌های آموزشی برای اصناف توسط اداره کل به گفتگو پرداخت و در خصوص آموزش به متقاضیان معرفی شده توسط صنعت، معدن و تجارت توسط استاندارد کردستان اعلام آمادگی نمود.

در ادامه جلسه، محمد دره وزمی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان، ضمن  اینکه استاندارد سازی واحدهای تولیدی را یکی از اهداف مهم سازمان خواند،  به تأثیر آن در رونق اقتصادی اشاره کرد و از آن بعنوان عامل تأثیر گذار در رونق و رشد اقتصادی جامعه نام برد.
دره وزمی از همکاری با استاندارد سخن گفت  و در خصوص انجام گشت‌های مشترک و برگزاری دوره‌های آموزشی اعلام آمادگی کرد.


عقد پیش نویس تفاهم نامه فی مابین و آغاز فعالیت رسمی دفتر ارتباط با استاندارد  از نتایج پر بار تشکیل این جلسه بود.