انجام بازرسی نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان

شهناز حسن زاده معاون ارزیابی انطباق استاندارد کردستان از بازرسی نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، حسن زاده گفت: در راستای طرح کنترل بازار در ماه مبارک رمضان، از واحدهای صنفی عرضه کننده فرآورده های پر مصرف در استان بازرسی به عمل آمد و به منظور کنترل کیفیت محصولات عرضه شده در بازار، تعدادی فرآورده پر مصرف در این ماه مبارک در صنعت غذایی شامل انواع فراورده های لبنی و نمونه برداری شد. همچنین به منظور بررسی کیفیت محصولات شوینده با توجه به شیوع بیماری کرونا و افزایش مصرف اینگونه تولیدات تعدادی  از محصولات شوینده پر مصرف نمونه برداری شد.

وی عنوان کرد: کیفیت تولیدات واحدهای تولیدی و محصولات عرضه شده در بازار با توجه به مسائل سلامت، ایمنی، بهداشتی و زیست محیطی باید با استانداردهای ملی و یا استانداردهای معتبر و ضوابط فنی مورد قبول سازمان منطبق باشد در همین راستا با هدف کنترل کیفیت محصولات عرضه شده‌ی سایر استان های کشور در بازار استان از این محصولات نمونه برداری و آزمون می‌شود.

معاون ارزیابی انطباق استاندارد کردستان تأکید کرد: علاوه بر نظارت مستمر بر بازاردر طول سال،  بازرسی از مراکز عرضه کالا و خدمات و نمونه‌برداری  از کالاهای پر مصرف به صورت ویژه‌ در ماه‌ مبارک رمضان و عید نوروز انجام می‌شود و نمونه ها توسط آزمایشگاه‌های اداره‌کل و آزمایشگاه‌های همکار تایید صلاحیت شده‌ی سازمان ملی استاندارد ایران مورد آزمون قرار می گیرند