برگزاری دوره آموزشی مدیریت سبز در کردستان

در راستای اطلاع‌رساني و ارتقاي دانش كاركنان در زمينه مديريت سبز، دوره‌ی آموزشی مدیریت سبز در مرداد ماه جاری در اداره‌کل استاندارد کردستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد کردستان: از مهمترین اهداف اجرای مدیریت سبز، صرفه جویی در اعتبارات هزینه‌ایی؛ اعمال سیاستهای مصرف بهینه منابع؛ اصلاح و بهبود فرایندها و ساختارهای اداری برای حفاظت از محیط زیست؛ استقرار نظام مدیریت و بهره‌وری و همچنین اصلاح الگوی فرهنگ مصرف بی رویه به بهینه در وزارتخانه و دستگاههای اجرایی است.

بر اساس این گزارش کارکنان استاندارد کردستان در دوره ی مذکور علاوه بر آشنایی با اهداف مدیریت سبز با مفاهیمی چون شاخص‌های مديريت مصرف انرژی، مقایسه سرانه میزان مصرف انرژی سالانه در ایران با استاندارد جهانی، مشکلات معمول در حوزه مدیریت سبز، اقدام عملی در حوزه مدیریت سبز، راهکارهای مدیریت سبز، بهينه‌سازي مصرف انواع حامل‌هاي انرژي، بهینه سازی مصرف آب، کاهش مصرف کاغذ با توجه به نوع فعالیت دستگاهها و مؤسسات و مصرف بهينه مواد اوليه، مواد مصرفي و تجهيزات آشنا شدند.

در پایان دوره معاون منابع انسانی و امور حقوقی اداره‌کل درخصوص میزان صرفه‌جویی انرژی در اداره‌کل در سال 96 و از ابتدای سال 97 تاکنون گزارشی را ارئه داد.