برگزاری کارگروه بهینه سازی مصرف انرژی استان کردستان

 به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، ژیلا یزدانی مدیرکل استاندارد کردستان در این جلسه با بیان لزوم بهینه سازی مصرف انرژی به کسب رده انرژیD  و دریافت گواهینامه انطباق در موتورخانه اداره کل استاندارد استان در سالهای  ۹۶ و ۹۷ اشاره کرد .

یزدانی همچنین با اشاره به اجباری بودن استانداردهای معیار مصرف انرژی در واحدهای تولیدی انرژی بر و ماده ۲۶ قانون اصلاح الگوی مصرف اظهار داشت:  در صورت انطباق معیار مصرف انرژی واحد تولیدی با استانداردهای مربوط،  گواهی استاندارد معیار مصرف انرژی صادر خواهد شد در غیر اینصورت جهت اعمال جرائم قانونی توسط سازمان ملی استاندارد ایران به ارگانهای ذیربط معرفی خواهند شد.

وی تصریح کرد: ادارات و ارگانهای استان نیز طبق تصویب نامه هیئت محترم وزیران ملزم به انجام ممیزی و بازرسی موتورخانه به صورت سالانه توسط شرکتهای بازرسی مورد تایید سازمان ملی استاندارد و دریافت گواهینامه انطباق با استاندارد ۱۶۰۰۰ می‌باشند. 

مدیرکل استاندارد استان کردستان افزود : تاکنون اسامی ۱۲ شرکت بازرسی کننده به ادارات و ارگانهای استان کردستان معرفی شده است و لیست به روز شده آن نیز در سایت اداره کل استاندارد کردستان به آدرس isirkurd.ir قابل دسترسی است.