بیش از ۸ هزار بازرسی از واحدهای صنفی کردستان انجام شد

مدیر کل استاندارد کردستان گفت: سال گذشته کارشناسان این اداره کل هشت هزار و ۴۰۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی این استان انجام دادند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، ژیلا یزدانی اظهار داشت: در راستای کنترل کالاهایی که به دست مصرف کننده می رسد، یکی از وظایف اصلی استاندارد، علاوه بر نظارت بر تولیدات واحدهای استان، نظارت بر بازار و روند عرضه است.

وی با بیان اینکه با این اقدام علاوه بر کنترل تولیدات استان در سطح عرضه، تولیدات سایر استان‌ها نیز کنترل می‌شود، افزود: سال ۹۸، تعداد هشت هزار و ۴۰۰ بازرسی از واحدهای صنفی انجام شد که در این بازرسی ها علاوه بر اخطار و تذکر به فروشندگان برای عدم عرضه کالاهای غیر استاندارد و فاقد کیفیت لازم، ۱۵۰ مورد کالای فاقد کیفیت و استاندارد نیز توقیف شد.

مدیرکل استاندارد کردستان با اشاره به اینکه حدود ۲۲۰ نمونه از محصولات سطح عرضه بازار استان برای کنترل کیفیت آنها، نمونه برداری شد، اضافه کرد: در سال ۹۸، تعداد دو هزار و ۷۱ واحد صنفی در شهرستان سنندج مورد بازرسی قرار گرفتند.

یزدانی یادآور شد: در شهرستان سقز یک هزار و ۶۳۰ مورد بازرسی، مریوان ۸۹۷ مورد، قروه ۷۱۶ بازرسی، بیجار ۶۳۵ بازرسی، بانه ۵۹۳، کامیاران ۵۴۹، دیواندره ۴۸۳، دهگلان ۴۷۳ و سروآباد ۳۵۳ بازرسی برای کنترل محصولات موجود در بازار این شهرستان‌ها انجام شده است.