ترویج استاندارد در مدارس سنندج با اجرای نمایش عروسکی

 همزمان با شروع سال تحصیلی، ترویج استاندارد با اجرای نمایش عروسکی و برگزاری دوره‌های آموزشی در سطح مدارس برای دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان: این اداره‌کل در راستای ترویج استاندارد اقدام به توزیع اقلام دارای آرم و نشان استاندارد در میان دانش آموزان دبستان یادگار امام محله عباس آباد سنندج کرد.

معاون استانداردسازی و آموزش اداره‌کل استاندارد کردستان روز دوشنبه در مراسم بازگشایی مدارس و نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت در این واحد آموزشی اظهار داشت: در سال تحصیلی امسال برای ترویج استاندارد در مدارس ابتدایی اقدام به اجرای نمایش عروسکی با استفاده از عروسک به‌نشان می‌کنیم.

فرید بطی با بیان اینکه برای دانش آموزان مقاطع متوسطه اول و دوم هم دوره‌های آموزشی به منظور آشنایی بیشتر با استاندارد برگزار می‌شود، اضافه کرد: همزمان با برگزاری دوره‌های آموزشی و اجرای نمایش عروسکی، مسابقه‌هایی با موضوع استاندارد در مدارس برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: اگر آموزش از دوران کودکی ارائه شود تاثیرگذاری و بازخورد ارزشمندی در سطح جامعه به دنبال دارد چون زمانی که کودکان علامت استاندارد و اهمیت آن را بشناسند به والدین خود منتقل می‌کنند و اینگونه استفاده از کالای استاندارد افزایش می‌یابد.

معاون استانداردسازی و آموزش اداره‌کل استاندارد کردستان در ارتباط با کالاهای مشمول استاندارد اجباری به بیان مطالبی پرداخت و افزود: برای اطلاع از اصالت کالا کُد ۱۰ رقمی مندرج بر روی کالاها به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ ارسال شود.

در این مراسم لیوان و دفاتر دارای شعار و آرم استاندارد بین دانش آموزان مدرسه امام محله عباس آباد سنندج توزیع شد.