تشکیل اولین جلسه‌ی کمیسیون ماده ۴۲ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد در کردستان

اولین جلسه‌ی کمیسیون ماده ۴۲ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد با حضور مدیرکل استاندارد و معاون دادستان کردستان و سایر اعضای جلسه، به منظور آشنایی و تعامل هرچه بیشتر اعضا، در اداره‌کل استاندارد کردستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، بر اساس ماده‌ی ۴۲ قانون تقویت و نظام استاندارد، کمیسیونی مرکب از یکی از قضات دادگستری به انتخاب رئیس قوه قضائیه، مدیرکل استاندارد استان و نماینده سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان و نماینده اتاق‌های بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی، تعاون مرکزی و اصناف ایران حسب‌ مورد تشکیل و بدواً به موارد مذکور در این قانون رسیدگی می‌کند و با ملاحظه شرایط و امکانات خاطی و دفعات تخلف درصورت احراز جرم مراتب را به مرجع قضائی ذی‌صلاح ارجاع می‌کند. در غیر این‌ صورت با تذکر و اخطار، اقدام به اخذ تعهد، جریمه، تعطیل واحد تولیدی یا خدماتی، جمع‌آوری محصول از سطح بازار، الزام به بهسازی و اصلاح، فروش و امحای کالا می‌نماید.

 

بر اساس این گزارش: تصمیمات کمیسیون ظرف مدت سی‌ روز پس از ابلاغ در مراجع قضائی ذی‌صلاح قابل اعتراض خواهد بود در غیر این‌ صورت تصمیمات کمیسیون قطعی محسوب می‌گردد.