تعداد واحدهای تولیدی زیرپوشش استاندارد کردستان به ۳۷۰ واحد رسید

مدیرکل استاندارد کردستان گفت: تعداد واحدهای تولیدی زیر پوشش استاندارد در این استان طی سال جاری به ۳۷۰ واحد رسیده است.

به گزارش روابط عمومی‌ اداره‌کل استاندارد استان کردستان، ژیلا یزدانی با اشاره به اینکه تولید واحدهای دارای پروانه استاندارد همواره مورد نظارت و کنترل قرار می‌گیرد، اظهار داشت: روند کیفیت تولیدات در هر واحدی اگر از حد استاندارد خارج شود پروانه آن تعلیق یا ابطال خواهد شد.

وی با اعلام اینکه تعداد واحدهای زیر پوشش استاندارد در استان ۳۷۰ واحد است، اضافه کرد: مدت اعتبار پروانه استاندارد هر واحد سه سال است و بعد از اتمام آن براساس کنترل و نمونه‌برداری انجام شده از محصولات اقدام به تمدید می‌شود.

مدیرکل استاندارد کردستان افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۷ پروانه کاربرد علامت استاندارد در استان تمدید، ۵۳ پروانه تعلیق و ۲۰ پروانه هم ابطال شده است.

یزدانی یادآور شد: در نیمه نخست امسال، ۷۰۳ مورد بازرسی فنی از واحدهای تولیدی، خدماتی و آزمایشگاهی،  آسانسور و شهربازی در استان انجام شد.

وی از انجام سه هزار و ۹۵۶ مورد بازرسی طرح طاها (طرح اجرای هماهنگ استاندارد) طی ۶ ماهه نخست امسال در این استان خبر داد و تاکید کرد: از ابتدای امسال تا پایان مهرماه هم تعداد بازرسی‌های انجام شده طرح طاها پنج هزار و ۴۶۸ مورد بود.

مدیرکل استاندارد کردستان گفت: در این مدت سه هزار و ۴۱۱ نفر ساعت آموزش‌های برون سازمانی هم توسط این اداره‌کل ارائه شده است.