تمدید پروانه استاندارد محصولات تولیدی تا پایان خرداد

جلال سجادی رییس اداره استاند ارد مریوان از تمدید پروانه استاندارد محصولات تولیدی و واحدهای خدماتی در مریوان تا پایان خرداد ماه سال جاری خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، جلال سجادی گفت: بر اساس اعلام رئیس سازمان ملی استاندارد ایران کلیه پروانه های استاندارد شهرستان مریوان که اعتبار آنها در ماه‌های اسفند 98 و فروردین و اردیبهشت 99 به اتمام می رسند، به علت شیوع کرونا و عدم نگرانی تولیدکنندگان از مراجعه و تکمیل مدارک، تا پایان خرداد 99 تمدید شد.

 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ایجاد فرهنگ استفاده از کالای با کیفیت و استاندارد در جامعه شهری مریوان و حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید کنندگان و بالا بردن کیفیت زندگی در شهرستان با نظارت بر کالاهای مشمول استاندارد می باشد. 

رییس استاندارد مریوان یادآور شد : هیچ اداره و سازمانی بدون تعامل ارگان های مرتبط دیگر موفق به دست یابی به اهداف سازمانی در جامعه نمی باشد و الزاما اداره استاندارد مریوان نیز همانند دیگر سازمان ها نیاز به همچین تعاملاتی می باشد لذا بیشتر ادارات تعاملات خاصی با این اداره داشته اند ولی کفایت نکرده که با توجه به جلسات متعددی که با ادارات مرتبط داشتیم امیدواریم در آینده این تعاملات بیستر شوند.

به تاکید این مقام مسئول استاندارد و الزامات کیفیت محصولات و نظارت های لازم بر اصناف و اقلام خاص در همه گروه های تولیدی ومصرفی به عنوان یک مطالبه‌ی جدی توسط شهروندان باید نهادینه و فرهنگ سازی شود.

سجادی عنوان کرد : مباحث مربوط به رعایت استانداردهای لازم برای اجرای هذفمند و داشتن کیفیت و کمیت مناسب در همه اصناف در مریوان متاسفانه کم رنگ بوده که این مهم باید به نوعی در ساز و کار امور دستگاه های اجرایی شهرستان قرار گیرد.