جُنگ شادی استاندارد زنگ شادی کودکان بانه‌ایی

جُنگ شادی استاندارد، خاطره‌ی خوشی را در پاییز برای کودکان بانه‌ایی رقم زد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کردستان، همزمان با گرامیداشت هفته‌ی وحدت و هفته بسیج مستضعفین و در راستای اجرایی شدن  شعار سال" حمایت از کالای ایرانی" اداره کل استاندارد کردستان اقدام به برگزاری مراسم جنگ شادی در دبستان پسرانه هیأت امنای سینا (خیر ساز) شهرستان بانه کرد.

این جُنگ شادی با حضور رییس استاندارد شهرستان سقز، کارشناسان اداره کل و استاندارد شهرستان بانه  و مدیر و کارکنان دبستان سینا برگزار شد.

در ابتدای مراسم مدیر دبستان، ضمن خیر مقدم به میهمانان و تبریک هفته‌ی وحدت و هفته‌ی بسیج مستضعفین، به اهمیت برگزاری فعالیتهای فوق برنامه توسط مدارس به منظور آشنایی دانش آموزان با ضرورتهای زندگی اشاره کرد و گفت: آشنایی با اهمیت استاندارد یک ضرورت است و آموزش این ضرورت به دانش آموزان به عنوان یکی از مهارتهای زندگی واجب است.

 در ادامه هیوا اردلان، رییس استاندارد شهرستان سقز نیز  ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت محمد (ص) هدف از برگزاری این مراسم را ضرورت ارائه ترویج فرهنگ استاندارد در میان دانش آموزان به منظور حمایت از این مصرف کنندگان کوچک و اهمیت حمایت از تولید ملی بیان کرد.

 در این مراسم ویژه که در میان شور و نشاط و استقبال گرم دانش آموزان برگزار شد، پس از نمایش انیمیشن استاندارد، آشنایی با نشان استاندارد، دلیل ضرورت وجود آن بر روی کالاهای مصرفی، اهمیت استفاده از کالای ایرانی و نحوه‌ی اطمینان از اصالت کالا از طریق سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ در قالب نمایش و به زبان شعر کودکانه توسط نسرین احترامی، کارشناس اداره کل و با به کارگیری (به نشان)، عروسک ترویجی و برند استاندارد آموزش داده شد.

در پایان ضمن برگزاری مسابقه جمله سازی با استفاده از کلمات مرتبط با استاندارد، به برندگان  جوایزی اهداء شد.

گفتنی است اجرای شعر استاندارد توسط کودکان دانش آموز و شعار حمایت از کالای استاندارد ایرانی، پایان بخش این جُنگ آموزشی مفید و شاد بود.