خلاصه استاندارد فرآورده حجیم شده بر پایه بلغور و آرد غلات

استاندارد ملی شماره 2880 در مورد فرآورده حجیم شده بر پایه بلغور و آرد غلات- ویژگی‌ها و روش‌های آزمون نخستین بار در سال 1366 تدوین شده است و تاکنون چهار بار مورد تجدید نظر قرار گرفته است.

هدف از تدوین این استاندارد تعیین ویژگی­ها، بسته‌بندی، نشانه‌گذاری، نمونه‌برداری و روش­های آزمون انواع فرآورده‌های حجیم شده بر پایه بلغور و آرد غلات می‌باشد.

از مواد اولیه‌ای که در تولید این فرآورده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند می‌توان به آرد و بلغور غلات، روغن، کره، پودر پنیر، پودر آب پنیر، شیرخشک، نشاسته، نمک طعام، طعم دهنده‌های طبیعی(مانند پودر گوجه‌فرنگی، پودر پیاز، ادویه و...)، رنگ‌های خوراکی طبیعی و رنگ مصنوعی سان‌ست‌یلو اشاره نمود. در این فرآورده‌ها ویژگی­های بافتی مانند تردی، خشکی، چسبندگی به دندان، خرد شدن زیر دندان، شکنندگی، سختی و نرمی بسیار مهم می‌باشند. این فرآورده‌ها باید مزه و بوی مخصوص به خود را داشته باشند و دارای ظاهری مناسب و عاری از مواد خارجی باشند. جنس بسته‌بندی این فرآورده‌ها باید از موادی باشد که مانع از نفوذ رطوبت و بو به داخل و دفع روغن به خارج و مانع از عبور نور باشند. بر روی بسته‌بندی این محصولات باید نام و نوع فرآورده (مثلاً فرآورده حجیم شده پنیری یا غیر پنیری)، نام و نشانی تولیدکننده و علامت تجاری آن، سری ساخت، شماره پروانه ساخت از وزارت بهداشت، تاریخ تولید و انقضای قابلیت مصرف (به روز، ماه و سال)، شرایط نگهداری و وزن خالص درج شده باشد. همچنین درج عبارت «با رنگ طبیعی» یا «با رنگ مصنوعی» بر روی بسته‌بندی الزامی است.

در هنگام خرید این فرآورده‌ها باید به علامت استاندارد و کد ده رقمی زیر علامت استاندارد نیز توجه نمود. جهت پیگیری اعتبار پروانه کاربرد علامت استاندارد، کد ده رقمی درج شده در زیر علامت استاندارد را می‌توان به سامانه پیامکی 10001517 ارسال نمود.

همچنین سامانه تلفن گویا 1517 رابط بین مردم و اداره کل استاندارد است و مصرف‌کنندگان می‌توانند شکایات مرتبط با کیفیت فرآورده مشمول استاندارد را از طریق این سامانه تلفنی، ثبت و پیگیری نمایید.