خلاصه استاندارد فرآورده کشک مایع صنعتی

استاندارد ملی شماره 6127 در مورد فرآورده کشک مایع صنعتی- ویژگی‌ها نخستین بار در سال 1380 تدوین شده است و تاکنون یک بار مورد تجدید نظر قرار گرفته است. هدف از تدوین این استاندارد تعیین ویژگی­ها، بسته‌بندی، نشانه‌گذاری، نمونه‌برداری و روش­های آزمون کشک مایع صنعتی می‌باشد.

در این استاندارد کشک به عنوان فرآورده­ای تعریف شده است كه با استفاده از فرآيندهاي مناسب صنعتي از تخمير و تغليظ و خشك كردن شير (كامل-كم چرب-بدون چربي) و همچنين فراورده هاي تهيه شده از شير باز ساخته (مانند ماست یا دوغ) و يا به همراه پس آب كره، آب پنير، پودر آب پنير يا مخلوطي از آن ها با يا بدون اضافه كردن نمك به دست مي­آيد.

در این فرآورده‌ ویژگی­هایی مانند قوام و سایر ویژگی­ها مانند رنگ، طعم و بو بسیار مهم می‌باشند. این فرآورده‌ باید دارای قوام مایع تا خمیری یکنواخت باشد و دو فازه نباشد. رنگ کشک صنعتی باید به صورت خامه­ای سفید تا کرم باشد و نیز باید طعم و بوی مخصوص به خود را داشته باشد. بسته‌بندی این فرآورده‌ باید در ظروف شیشه­ای غیر قابل نفوذ باشد. بر روی بسته‌بندی این محصول باید نام و نوع فرآورده (نوع تهیه و ماده اولیه مورد استفاده)، نام و نشانی تولیدکننده و علامت تجاری آن، سری ساخت، شماره پروانه ساخت از وزارت بهداشت، تاریخ تولید و انقضای قابلیت مصرف (به روز، ماه و سال)، شرایط نگهداری (ذکر عبارت: در یخچال نگه­داری شود) و وزن خالص درج شده باشد.

در هنگام خرید این فرآورده‌ها باید به علامت استاندارد و کد ده رقمی زیر علامت استاندارد نیز توجه نمود. جهت پیگیری اعتبار پروانه کاربرد علامت استاندارد، کد ده رقمی درج شده در زیر علامت استاندارد را می‌توان به سامانه پیامکی 10001517 ارسال نمود.

همچنین سامانه تلفن گویا 1517 رابط بین مردم و اداره کل استاندارد است و مصرف‌کنندگان می‌توانند شکایات مرتبط با کیفیت فرآورده مشمول استاندارد را از طریق این سامانه تلفنی، ثبت و پیگیری نمایید.

 

روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کردستان