خلاصه استاندارد ملی روغن زیتون

استاندارد ملی شماره 1446 مربوط به روغن زیتون- ویژگی­ها و روش­های آزمون نخستین بار در سال 1357 تدوین شده است و تاکنون سه بار مورد تجدید نظر قرار گرفته است.

هدف از تدوین این استاندارد تعیین ویژگی­ها، بسته­بندی، نشانه­گذاری، نمونه­برداری و روش­های آزمون این   فرآورده می­باشد. روغن زيتون فرآورده­ای است كه فقط از ميوه درخت زيتون بدون هیچ­گونه عمل­آوری شیمیایی یا اختلاط با سایر روغن­ها به دست آمده باشد. انواع روغن زیتون شامل روغن زیتون بکر، فرابکر، بکر درجه یک، بکر معمولی، بکر لامپانت و پالایش شده می­باشد. روغن زيتون بايد در ظروف تیره مناسب، برای تماس با مواد غذایی بسته­بندی گردد. بسته‏بندي روغن بايد به نحوي باشد كه قبل از رسيدن به دست مصرف كننده هيچ­گونه دخل و تصرفي در آن وجود نداشته باشد. حداکثر وزن مجاز بسته بندی برای مصرف خانوار 7/2 کیلوگرم می­باشد.

بر روی بسته­بندی روغن زیتون باید نام و نوع فرآورده، نام و نشانی تولیدکننده و علامت تجاری آن، شماره سری ساخت، شماره پروانه ساخت از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاریخ تولید و تاریخ انقضای قابلیت مصرف(به روز، ماه و سال)، شرایط نگه­داری و وزن خالص درج شده باشد. در هنگام خرید این محصول باید به علامت استاندارد و کد ده رقمی زیر آن توجه نمود. همچنین جهت پیگیری اعتبار پروانه کاربرد علامت استاندارد، کد ده رقمی درج شده در زیر آن را می­توان به سامانه پیامکی 10001517 ارسال نمود.

سامانه تلفن گویا 1517 رابط بین مردم و اداره کل استاندارد است و مصرف­کنندگان می­توانند شکایات مرتبط با کیفیت فرآورده مشمول استاندارد را از طریق این سامانه تلفنی، ثبت و پیگیری نمایند.

روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کردستان