بازدید دانش آموزان سنندج از آزمایشگاه های استاندارد

دانش آموزان سنندجی در بازدید از آزمایشگاه‌های اداره‌کل استاندارد کردستان با "به نشان" عروسک ترویجی این اداره‌کل نیز آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کردستان، به منظور نهادینه کردن فرهنگ استاندارد در میان دانش آموزان، تعداد ۲۰ نفر از دانش آموزان دبستان و پیش دبستانی دخترانه غیر دولتی ایلاف شهرستان سنندج در آذر ماه سال جاری از اداره‌کل بازدید کردند.

در این بازدید علمی دانش آموزان توسط "به نشان" عروسک ترویجی استاندارد کردستان با وظایف اداره‌کل، ضرورت حمایت از کالای ایرانی، نشان استاندارد و دلیل وجود کد ده رقمی درج شده‌ی زیر علامت استاندارد به همراه توضیحات و ارائه تصاویر مربوطه آشنا شدند.

گفتنی است نحوه‌ی بازرسی کارشناسان استاندارد از مراکز عرضه و میزان اهمیت آن در حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان از نکات مورد اشاره در این بازدید علمی بود، همچنین معرفی سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ و نحوه‌ی به کارگیری آن جهت اطمینان از اصالت کالا به شیوه عملی به دانش آموزان آموزش داده شد و مراتب استقبال آنها و مربیان همراه را دربر داشت.

در پایان بازدید دانش آموزان از آزمایشگاه‌های اداره‌کل، این دوست‌داران استاندارد با سر دادن شعارهای استاندارد دوست بچه‌ها است و کالای استاندارد ایرانی می خرم، حمایت خود را از کالای استاندارد ایرانی اعلام کردند.