دسترسی عمومی به سرویس اطلاعات استاندارد سازی

از آنجایی که اطلاعات تخصصی نقش مهمی را در حوزه شرایط بحران همه گیری ویروس کرونا ایفا می کند، دسترسی به اطلاعات مرتبط با استانداردها از طریق راههای گونانون، برای عموم افراد و شرکتها در سراسر کشورچین آسانتر شده است.
نتایج حاصل از این تجربه در استان ژجیانگ اثربخشی آن را ثابت می کند. اداره تنظیم بازار این استان با ارائه فرمهای نموداری، جداول و برگه های پرسش و پاسخ درباره استانداردهای کنترل همه گیری، با محوریت موضوعات جهانی ماسک صورت و لباسهای محافظتی، دانش علمی مرتبط را در سطح عمومی اشاعه داده است.

موسسه استاندارد سازی استان مذکور به عنوان مرجع فنی، مقالات برجسته ای را درباره استانداردهای ماسک صورت، کفش و لباس محافظ پزشکی در وب سایت خود و سیستم عامل های رسانه های اجتماعی قرار داده است. انجمن استانداردسازی استان نیز از طریق کانالهای رسمی خود توضیحات تطبیقی را در مورد شاخص های استانداردهای ملی و خارجی مرتبط با موضوعات حفاظتی ارائه داده است. موسسه استانداردسازی شهرداری نینگبو ضمن تکمیل نظام استانداردها برای پیشگیری و کنترل همه گیری بیماری، بانک اطلاعاتی استاندارد آنلاین را برای دسترسی عمومی راه اندازی نموده است.

استان سیچوان اقدامات مهمی را برای کنترل گسترش کرونا ویروس جدید انجام داده است و اداره تنظیم بازار محلی استان نیز ضمن تاکید بر اهمیت نقش استاندارد سازی در این زمینه، و توضیحات اختصاصی را در زمینه استانداردهای ضد عفونی کننده های مورد استفاده برای شرکت ها و عموم ارائه نموده است.

مسئول تنظیم بازار شیان، استان شانشی، با هدف پیشگیری از شیوع بیماری و برطرف نمودن نیاز تولید کنندگان تلاش های ویژه ای را برای انتشار رایگان متون استاندارد محصولات محافظتی شامل ماسک صورت، لباس های محافظ، ضد عفونی کننده ها و تجهیزات پزشکی مربوطه، انجام داده است.


منبع :نشریه استاندارسازی چین (CSP)
مترجم: فاطمه مزینانی، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان ملی استاندارد ایران