ده فرآورده‌ی غذایی و شیمایی در استان کردستان آزمون شد

ژیلا یزدانی مدیرکل استاندارد استان کردستان گفت: در راستای طرح رمضان توسط ادارات کل استاندارد استان‌ها، ده فرآورده‌ی غذایی و شیمایی در استان کردستان آزمون شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان: یزدانی عنوان کرد بر اساس گزارش دفتر نظارت بر اجرای استاندارد صنایع غیر فلزی سازمان ملی استاندارد ایران، در بررسی‌های انجام شده توسط این معاونت، از 8 فرآورده در صنعت غذا ( کشک مایع ، شیر پاستوریزه ، شیر فرادما، قند، شکر، چای سیاه، پنیر لاکتیکی، پنیر خامه ای )و دو فرآورده مرتبط با صنعت شیمی( مایع و ژل شستشو و سدیم هیپو کلریت )  از سطح بازار 31 استان کشور نمونه برداری شد.

وی با اشاره به اینکه از تعداد 1489 نمونه آزمون شده 33 نمونه مربوط به کردستان بوده، افزود: تعداد 1258 نمونه مطابق با استانداردهای ملی مربوطه و 231 نمونه مغایر با استانداردهای ملی ذیربط بوده است.

مدیرکل استاندارد استان کردستان عنوان کرد: با توجه به نتایج به دست آمده کمترین عدم انطباق مربوط به فرآورده غذایی شیر پاستوریزه و شیر فرادما و بیشترین عدم انطباق مربوط به فرآورده قند و شکر است، که در استان کردستان از 11 نمونه‌ی شیر پاستوریزه کلیه‌ی نمونه‌ها منطبق و از 4 نمونه شیر فرامادا تنها یک نمونه نامطبق بوده است، همچنین از 8 نمونه قند و 4 نمونه شکر آزمون شده 50 درصد با استانداردهای ملی انطباق داشته است.

یزدانی با اعلام اینکه در طول طرح با برنامه‌ی مشخص، برخی فرآورده‌های پر مصرف در کشور نمونه‌برداری و آزمون شده، ادامه داد: خوشبختانه از فرآورده‌های آزمون شده‌ی دیگر توسط این استان که شامل چای سیاه،  پنیر لاکتیکی، پنیر خامه‌ای و مایع و ژل ظرفشویی می‌باشد همگی با درصدهای بالایی با استانداردهای مربوطه منطبق بوده‌اند.