دو واحد تولیدی غیر استاندارد در مریوان پلمب شد

منصور لهونیان مدیرکل استاندارد کردستان از پلمب دو واحد تولیدی غیر استاندارد در شهرستان مریوان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، منصور لهونیان گفت: با توجه به اینکه رعایت استاندارد‌های لازم در تهیه و تولید محصولات از مهمترین اهداف سازمان ملی استاندارد است و در صورت عدم توجه می‌تواند برای مصرف کننده مشکل ساز باشد، به همین منظور اداره‌کل استاندارد کردستان در راستای اجرای طرح هماهنگی استاندارد به بازرسی و نمونه برداری از واحدهای تولیدی می پردازد.

وی عنوان کرد: در راستای استانداردسازی مصالح ساختمانی و جلوگیری از تولیدات غیراستاندارد، واحد تولیدی "کارا بتن" به دلیل ابطال پروانه کاربرد علامت استاندارد  وکیفیت پایین محصول تولیدی وکسب نمره منفی و  واحد تولیدی"تک بتن" به دلیل نتایج آزمون نمونه اخذ شده نامنطبق وکیفیت پایین محصول، پس از اخذ دستور قضایی پلمب شدند.

مدیرکل استاندارد استان کردستان با تاکید بر لزوم استانداردسازی واحدهای تولیدی افزود: استاندارد ضامنی برای تایید کیفیت محصولات تولیدی است و تمامی تولیدکنندگانی که مشمول رعایت استاندارد اجباری می باشند  باید پروانه کاربرد علامت استاندارد دریافت نمایند و کیفیت تولیداتشان مطابق با استاندارد ملی مربوطه باشد.

منصور لهونیان در راستای کمک به ارتقاء کیفی سطح محصولات ساختمانی از مردم خواست تا مصالح مورد نیازشان  را از واحدهای تولیدی دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد خرید کنند.