دیدار مدیرکل استاندارد كردستان با دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قروه

ژیلا یزدانی مدیرکل استاندارد استان کردستان به منظور بررسی مشکلات استاندارد در قروه با دادستان این شهرستان دیدار کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان كردستان: در راستای تعامل و همکاری بیشتر،  مهر ماه سال جاري، يزداني مدیر کل استاندارد استان و محمدي مسئول نمايندگي استاندارد شهرستان قروه با دادستان شهرستان قروه دیدار داشتند. 

 

ژیلا یزدانی ضمن تشکر و قدردانی از همکاری‌های مجموعه قضایی به منظور صیانت از سلامت، ایمنی و منافع مصرف کننده و تولید کننده و نیز کمک به استاندارد سازی به عنوان مدعی العموم در سطح شهرستان، گفت: دستگاه قضا با اعمال ابزارهای قانونی و برخورد قضایی با متخلفان از قوانین استاندارد، نقش مهم و کلیدی در حمایت از تولید با کیفیت و اجراي كامل استاندارد در سطح جامعه دارد.

وی با تشريح برخي از وظایف سازمان ملی استاندارد ایران به ویژه بازرسي و نمونه برداري از واحدهاي توليدي، سطح بازار، مراكز عرضه و فروش مصنوعات طلا، بازرسي آزمايشگاه هاي همكار و استاندارد آسانسورها و مصالح ساختماني غيراستاندارد و نيز تشريح قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد افزود: با توجه به پرونده های مربوط به بخش حقوقي که در دست بررسی است اختصاص یک شعبه جهت رسیدگی به پرونده های استاندارد در شهرستان قروه باعث تسریع در این امر می گردد.

مدیرکل استاندارد کردستان تصریح کرد:  عدم همکاری شهرداری در امر استانداردسازی تجهیزات زمین بازی و شهرهای بازی مشکلاتی را در اين زمينه براي شهروندان ایجاد نموده است.

در ادامه این دیدار جلال حاجي نصيري دادستان شهرستان قروه نيز با اشاره به نقش  و جايگاه مهم استاندارد در حفظ ایمنی و سلامت شهروندان، افزود: با توجه به حساسیت  و اهميت وظایف اداره كل استاندارد، دادستاني آمادگي خود را جهت هرگونه همكاري، پيگيري و دستور قضايي بمنظور برخورد با متخلفين اعلام مي دارد.