دیدار مدیرکل استاندارد کردستان با امام جمعه سنندج

در راستای بررسی مشکلات استاندارد، مدیرکل استاندارد کردستان با امام جمعه‌ی سنندج دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد کردستان، در این دیدار ماموستا فائق رستمی امام جمعه سنندج ضمن تشکر و قدردانی از زحمات کارکنان استاندارد گفت: در قرآن و دین اسلام به صراحت به استاندارد اشاره شده و احادیث و آیات زیادی در خصوص رعایت استاندارد، جلوگیری از کم‌فروشی و فروش محصول بی‌کیفیت آمده است.

ماموستا رستمی افزود: از اینکه کارشناسان استاندارد برای رضای خدا و خالصانه و قاطعانه در راستای حمایت از سلامت و ایمنی شهروندان بر کیفیت محصولات نظارت می‌کنند بسیار خوشحالیم و امید است که با تلاش هرچه بیشتر حق استاندارد را ادا کرده تا مردم بیش از پیش با این امر مهم آشنا شوند.

وی تأکید کرد: ما وظیفه‌ی خود می‌دانیم که در خطبه‌های نماز جمعه بیشتر در این خصوص صحبت کرده و در این راستا خود کارشناسان استاندارد باید همکاری لازم را داشته باشند.

در پایان امام جمعه‌ی سنندج اظهار داشت: یکی از مهمترین کانالاهای ارتباطی که بتواند استاندارد را بیشتر به مردم معرفی کند صدا و سیما می‌باشد و ما انتظار داریم همکاری لازم را با استاندارد داشته باشند.

در ادامه ژیلا یزدانی مدیرکل استاندارد کردستان نیز گفت: بیشترین مشکلی که استاندارد دارد در بحث کیفیت مصالح ساختمانی است که متاسفانه شهروندان با وجود مصالح ساختمانی استاندارد و با کیفیت با ز هم برای ساخت و ساز از مصالح ساختمانی بی کیفیت و غیر استاندارد استفاده می کنند.

یزدانی از امام جمعه‌ی سنندج خواست که در زمینه‌ی شناساندن استاندارد و اهمیت رعایت کردن آن در سالم زیستن، اداره استاندارد را یاری کنند.