دیدار مدیرکل استاندارد کردستان با مدیرکل گمرک باشماق مریوان

در راستای بررسی مشکلات استاندارد در گمرک باشماق، ژیلا یزدانی مدیرکل استاندارد کردستان با فرید حق‌پناه مدیرکل گمرکات کردستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، یزدانی ضمن تشکر از حمایت‌های گمرک از استاندارد، گفت: استاندارد با کمکِ بخش خصوصی توانسته است صد در صد خواسته‌های گمرک را برآورده و در کمترین زمان نسبت به جواب دهی خواسته‌های گمرک انجام وظیفه کند.

وی افزود: با توجه به سرمایه گذاری بخش خصوصی در تجهیز آزمایشگاه تعیین ماهیت در شهرستان مریوان، بیشتر نمونه‌های تعیین ماهیت در این آزمایشگاه آزمون می شود و در صورت صرفه اقتصادی بخش خصوصی مطابق با تعداد نمونه های دریافتی، حاضر است آزمایشگاه جامع‌تری را جهت پوشش تمامی خواسته‌های گمرک در مرز باشماق راه اندازی کند.

 

مدیرکل استاندارد استان کردستان همچنین خواستار تشکیل کارگروهی متشکل از نماینده استاندارد، گمرک و شرکت بازرسی و نماینده اتحادیه صادر کنندگان جهت بررسی مشکلات و موانع صادرات در رابطه با استاندارد شد.

در ادامه فرید حق پناه مدیرکل گمرک باشماق گفت:  گمرک خواهان صدور کالا با نشان استاندارد است تا در دراز مدت بازار صادرات در عراق به قوت خود باقی بماند، در این خصوص نهایت همکاری را با نمایندگان استاندارد و شرکت بازرسی استاندارد خواهیم داشت و کالاهایی که ارزیابان گمرک بدان مشکوک باشند حتما جهت دریافت تائیدیه به استاندارد ارجاع داده خواهد شد.