دیدار مدیر کل استاندارد کردستان با فرماندار شهرستان مریوان

ژیلا یزدانی مدیرکل استاندارد کردستان با آرتیکاس اقبال فرماندار شهرستان مریوان دیدار و گفتگو کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، یزدانی ضمن تشکر از فرماندار شهرستان مریوان به دلیل حمایت از استاندارد مریوان در راستای پیشبرد اهداف سازمان ملی استاندارد، خواستار حمایت هرچه بیشتر از این مجموعه شد. 

 

وی با اشاره به مشکلات واحدهای تولیدی شهرستان مریوان گفت: متاسفانه در زمینه‌ی ساختمانی ما با مشکلاتی رو به رو هستیم که امیدواریم این مشکلات با عنایت به شعار جهش تولید رفع شود.

 

مدیرکل استاندارد کردستان افزود: در سال‌های اخیر سعی بر برگزاری دوره‌های آموزشی آزمون دوره‌ای اوزان سبک در مریوان را داشتیم که متاسفانه با توجه به همکاری نکردن تعدادی از ارگان‌های ذیربط این امکان برای ما فراهم نشد و در این زمینه به حمایت فرمانداری نیازمندیم.

 

یزدانی بیان کرد: اداره استاندارد در مرز باشماق تمامی امکانات را چه از نظر نیروی انسانی و چه آزمایشگاهی، با کمک بخش خصوصی و به منظور تسهیل در امر صادرات و واردات فراهم کرده است و در ساختمان اداره استاندارد مریوان نیز آزمایشگاه تجهیز شده توسط بخش خصوصی مستقر است که توانایی انجام آزمون ۷۰ تا ۸۰ درصد از نمونه‌های تعیین ماهیت ارسالی از گمرک را دارند و در این خصوص دیگر نیازی به ارسال نمونه های صادراتی و وارداتی به مرکز استان و یا دیگر استان ها نیست.

 

در ادامه آرتیکاس اقبال فرماندار مریوان نیز ضمن تقدیر از استاندارد گفت: فرمانداری این شهرستان در تمام زمینه ها آماده حمایت همه جانبه از استاندارد است و کارشناسان استاندارد چه در بخش خصوصی و چه در بخش دولتی با پای کار آمدن در تمامی زمینه ها، از حمایت فرمانداری برخوردار خواهند بود.