دیدار مسئول نمایندگی استاندارد با فرماندار دیواندره

سیروس کاکی مسئول نمایندگی استاندارد دیواندره در راستای گرامیداشت هفته‌ی استاندارد با جعفر توان فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کردستان، فرماندار دیواندره در این نشست با اشاره به بافت سنتی شهرستان؛ به تعامل بیشتراداره استاندارد با واحدهای تولیدی تاکید کرد و گفت: اداره استاندارد در جلسات و کارگروه‌های شهرستان به ویژه کارگروه آرد و نان و اقتصاد مقاومتی نقش بسیار موثری داشته و عملکرد نمایندگی استاندارد این شهرستان در خصوص ترویج و آموزش استاندارد در سطح شهرستان رضایت بخش بوده است.

جعفر توان اظهار داشت: مردم هنگام خرید کالا باید توجه خاصی به وجود علامت استاندارد و تاریخ مصرف محصول داشته باشند و این مهم باید نمود بیشتری در زندگی مردم داشته باشد.

مسئول نمایندگی استاندارد دیواندره نیز ضمن تشکر از همکاری فرماندار دیواندره با نمایندگی استاندارد گفت: خوشبختانه عملکرد استاندارد کردستان در سطح شهرستان خوب بوده و در بحث آموزش در سال گذشته و امسال پیشرفت های خوبی حاصل شده است.

سیروس کاکی با اشاره به تدریس و آموزش برنامه های آموزشی تهیه شده توسط استاندارد کردستان در سطح کشور افزود: آموزش و ترویج استاندارد در سطح مدارس، ادارات و همچنین تریبون نماز جماعت در حال گسترش هست و این نمایندگی از هیچگونه تلاشی جهت آموزش و ترویج بیشتر استاندارد در دیواندره دریغ نخواهد کرد.

وی افزود: بازرسی های انجام شده  توسط نمایندگی استاندارد در دیواندره با آموزش و راهنمایی واحدهای تولیدی و اصناف همراه بوده، زیرا رویه‌ی استاندارد کردستان تعامل با واحدهای تولیدی همگام با رعایت استانداردهای لازم است و به جهت رعایت حقوق شهروندان بایستی کیفیت و استاندارد سازی سرلوحه ی کار واحدهای تولیدی باشد.

مسئول نمایندگی استاندارد دیواندره همچنین به ارائه گزارش عملکرد اداره کل در شش ماهه‌ی اول امسال پرداخت و گفت:  در شش ماهه اول امسال ۷۰ مورد بازرسی از واحدهای تولیدی، ۴۵ مورد نمونه برداری، ۱۲۰ مورد بازرسی از بازار که ۷۱ مورد توقیف و اعلام جرم و ۷۳ مورد تذکر صادر شده، ۱۰ مورد گشت مشترک آرد ونان، ۶ مورد گشت مشترک عرضه‌ی فلزات گرانبها،۶ مورد گشت مشترک پارک و زمین های بازی، یک مورد گشت مشترک بازرسی از واحدهای مصالح ساختمانی، پنج مورد گشت مشترک ساماندهی مراکز عرضه ی کپسول گاز مایع و.... توسط این نمایندگی انجام شده است.