سخنرانی مسئول نمایندگی استاندارد در سروآباد قبل از خطبه نماز جمعه

در راستای گرامی داشت هفته استاندارد مسئول نمایندگی استاندارد شهرستان سروآباد روزجمعه قبل از خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع شهر سروآباد در خصوص استاندارد و اهمیت آن سخنرانی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، تورج احمدی‌زاد ضمن تبریک روز جهانی استاندارد به ارائه‌ی گزارشی از  عملکرد استاندارد در شهرستان سروآباد پرداخت.

وی ضمن اشاره به  نامگذاری امسال استاندارد با شعار استاندارد های بین المللی و چهارمین انقلاب صنعتی افزود: در شش ماهه نخست سال97 تعداد 180 مورد بازرسی از اصناف مختلف  صورت گرفته است  که نسبت به مدت مشابه پارسال 30 درصد افزایش داشته است.

احمدی زاد همچنین به افزایش ۲۰ درصدی بازرسی و نمونه برداری از واحدهای شهرستان سروآباد اشاره کرد و گفت: این امر در بحث اوزان و مقیاس افزایش 10 درصدی داشته است.

مسئول نمایندگی استاندارد در شهرستان سروآباد خاطر نشان کرد: مقدار اقلام توقیفی فاقد کیفیت از نظر استاندارد 40 میلیون ریال بوده است  و با افزايش ٥٠ درصدي دوره هاي آموزشي برگزار شده در شهرستان مي توان نوید رشد حوزه استاندارد سازی و ترویج فرهنگ استاندارد در شهرستان سروآباد را داد.

احمدی زاد در پایان از فعالیت دستگاههای نظارتی و همکار با استاندارد بویژه فرمانداری شهرستان سروآباد  و اداره صنعت معدن و تجارت و شبکه بهداشت تشکر کرد .