سخنرانی مسئول نمایندگی استاندارد شهرستان قروه در خطبه های نماز جمعه

در آخرین روز هفته‌ی استاندارد، شهرام محمدی مسئول نمایندگی استاندارد در شهرستان قروه، در توضیحاتی ضمن اشاره به شعار سال استاندارد با عنوان " استانداردهای بین‌المللی و چهارمین انقلاب صنعتی " به ارائه‌ی گزارشی از فعالیت‌های استاندارد و اقدامات صورت گرفته در شش ماهه نخست سال جاری در زمینه های مختلف در سطح شهرستان قروه پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، محمدی به وظایف استاندارد و عملکرد آن در شش ماهه اول سال جاری در این شهرستان اشاره و عنوان کرد:  نزدیک به 40 واحد تولیدی مشمول استاندارد اجباری در این شهرستان وجود دارد که از ابتدای سال تا کنون  88 مورد بازرسی از این واحدها و همچنین 94  مورد نمونه برداری از آنها صورت گرفته است.

 وی در خصوص بازرسی از سطح بازار افزود:  208 مورد بازرسی از سطح بازار شهرستان صورت گرفته و تذکرات لازم در ارتباط با عدم رعایت استاندارد و وجود محصولات غیر استاندار شده است.

نماینده استاندارد در شهرستان قروه در پایان افزود: همشهریان عزیز می توانند جهت اطمینان از معتبر بودن علامت استاندارد درج شده بر روی محصولات کد 10 رقمی درج شده در زیر علامت استاندارد را به سامانه 10001517 پیامک و در صورت شکایت  نسبت به محصولات غیر استاندارد با سامانه تلفن گویا 1517 تماس حاصل فرمایند.