صادرات کالای بی کیفیت تهدید اقتصاد ایران در آینده

استاندار کردستان گفت: کالاهای صادراتی به عنوان معرف ایران در بازار کشورهای مختلف است بنابراین تولید و صادرات کالاهای بی کیفیت آینده اقتصادی کشورمان را تهدید می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، بهمن مردانیا عصر سه شنبه در شورای استاندارد کردستان که با حضور رییس سازمان ملی استاندارد ایران در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: مرزهای سیرانبند و باشماق به عنوان ظرفیت‌های توسعه این استان هستند که می‌توان در بخش صادرات بهترین استفاده را از آنها برد.

وی با اشاره به اینکه کالای صادراتی هر کشور معرف آن در سایر نقاط است و کالای ایرانی نیز از این مساله مستثنی نیست، افزود: لازم است برای ارتقای کیفیت کالاهای تولیدی، نظارت‌های بیشتر و سختگیرانه‌تری از سوی استاندارد انجام شود.

مرادنیا عنوان کرد: سختگیری در ارائه استانداردهای لازم به کالاهای ایرانی باعث افزایش کیفیت آن و حفظ بازار کار و صادرات کالا است البته در کنار این سخنگیری و دقت‌های بیشتر امور تجار در مرزها نیز باید تسهیل شود.
استاندار کردستان ضمن تاکید بر نظارت بیشتر بر تولید و مصرف مصالح ساختمانی یادآور شد: با توجه به زلزله خیز بودن استان کردستان، لازم است نهایت دقت در استانداردسازی مصالح ساختمانی انجام شود تا در مواقع حوادث شاهد خسارت‌های جانی و مالی مثل زلزله کرمانشاه نباشیم.