فعالیت 41 مورد آزمایشگاه‌ همکار تایید صلاحیت شده در کردستان

منصور لهونیان مدیرکل استاندارد استان کردستان از فعالیت 41 مورد آزمایشگاه همکار تایید صلاحیت شده در هفت ماهه اول سال 97 در کردستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، منصور لهونیان با اشاره به اینکه امسال 12 آزمایشگاه همکار جدید تایید صلاحیت و پروانه 16 آزمایشگاه تمدید شد، گفت: آزمایشگاه‌های همکار مشغول به انجام آزمون در حوزه های مختلف ساختمانی و معدنی، غذایی و کشاورزی، مکانیک و فلزشناسی (تست هیدرواستاتیک)، شیمیایی، اوزان و مقیاس، انگ فلزات گران‌بها و برق و الکترونیک هستند.

مدیرکل استاندارد استان کردستان تاکید کرد: با هدف توسعه و ترویج استاندارد در کشور و همزمان با اجرایی شدن اصل 44 قانون اساسی، برخی فعالیت های قابل انتقال ادارات استاندارد به بخش خصوصی واگذار شده است.

وی بر اهمیت وجود آزمایشگاه های همکار استاندارد در صنايع مختلف تاکید کرد و افزود: همزمان با اعلام نتایج آزمون توسط آزمایشگاه های همکار در ادارات استاندارد استان، تصمیم گیری در مورد صدور، ابطال و تمدید نشان استاندارد محصولات صورت می گیرد.

لهونیان با بیان اینکه ضوابطی برای انتخاب آزمایشگاه‌های همکار ایجاد شد، اضافه کرد: پذیرش درخواست متقاضیان منوط به ارزیابی آزمایشگاه متقاضی بر اساس آخرین راهنمای منتشر شده از مرکز ملی تایید صلاحیت و اثبات صلاحیت فنی و مدیریتی آزمایشگاه متقاضی است.