نزدیک به دوتن آرد تاریخ مصرف گذشته در دیواندره کشف شد

سیروس کاکی مسئول نمایندگی استاندارد در دیواندره از کشف یک هزار ۷۰۰ کیلوگرم آرد  غیر استاندارد خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، سیروس کاکی گفت: در بازرسی ویژه ماه مبارک رمضان ازنانوایی‌ها در قالب گشت مشترک توسط کارشناسان استاندارد، فرمانداری، مرکز بهداشت واداره صنعت، معدن و تجارت در دیواندره نزدیک به دو تُن آرد غیر استاندارد معادل ۳۴ کیسه و سیصد کیلوگرم آرد تاریخ مصرف گذشته معادل ۶ کیسه، کشف و ضبط شد.

 

وی افزود: در این بازرسی یک هزار و هفتصد کیلوگرم آرد مخصوص پخت نان لواش در سنگگ‌پزی‌ها و سیصد کیلوگرم آرد تاریخ مصرف گذشته در یکی از واحدهای پخت نان لواش مشاهده، توقیف و واحد‌های متخلف جهت اعمال قانونی به تعزیرات حکومتی شهرستان معرفی شدند.

 

کاکی با اشاره به اینکه در استاندارد ملی ایران هشت نوع آرد شامل نول، ستاره، بربری، تافتون و لواش، سنگگ، کامل و ماکارونی و سمولینا تعریف شده است، اضافه کرد: استفاده از آرد متناسب در پخت نان در کیفیت آن تاثیر بسزایی دارد.

 مسئول نمایندگی استاندارد در دیواندره یادآور شد: نتایج بازرسی از نانوایی های پخت سنگگ در دیواندره برای تناسب آرد استفاده شده با نان پخته شده این بود که در تعدادی از این نانوایی ها به جای استفاده از آرد مخصوص سنگگ از آرد لواش و تافتون استفاده می شد.

 

وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه موارد مصرف آرد غیر متناسب با نان پخته شده با شماره تلفن گویای 1517 و سامانه پیامکی 10001517 موارد تخلف را اطلاع دهند.