نصب آسانسور غیر استاندارد معضلی برای جامعه

هیوا اردلان رییس اداره‌ی استاندارد سقز در جلسه‌ی بررسی مشکلات آسانسور گفت: یکی از معضلاتی که گریبانگر جامعه شده نصب آسانسورهای غیر استاندارد است.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، در جلسه‌ی بررسی مشکلات نصب آسانسور، بازرسی و استانداردسازی آسانسورهای سقز و بانه که با حضور نمایندگان استاندارد، صنعت، معدن و تجارت و شرکتهای نصاب آسانسور سقز و بانه تشکیل شده بود، هیوا اردلان با اشاره به اهمیت رعایت استاندارد هنگام نصب آسانسورها عنوان‌ کرد: یکی از مشکلاتی که با آن رو به رو هستیم نصب آسانسور بدون اخذ تاییدیه‌ی استاندارد است که باید با اطلاع رسانی دقیق در خصوص اهمیت استانداردسازی آسانسور به حل این معضل کمک کنیم.

وی افزود: مطابق با قوانین و مقررات سازمان ملی استاندارد موظفیم بازرسی‌های ادواری را انجام داده و از استاندارد بودن آسانسورهای نصب شده اطمینان حاصل کنیم تا از وقوع هر گونه اتفاق ناگواری پیشگیری کرده باشیم.

رییس اداره‌ی استاندارد سقز در پایان ضمن تشکر از همکاری صنعت، معدن و تجارت شهرستان و همچنین شرکت‌های بازرسی، خواستار همکاری هر چه بیشتر با استاندارد در راستای بازرسی‌ها و بررسی مشکلات نصب آسانسورهای شهرستان‌های بانه و سقز شد.