نقش استانداردهای بین‌المللی در امنیت اسناد دیجیتال

روزی فرا می‌رسد که دیگر نیازی به ارائه گذرنامه و کارت‌های شناسایی نداریم. با حرکت به سوی دیجیتالی شدن، گوشی‌های هوشمند جایگزین چنین مدارکی در زمینه امور مالی خواهند شد .

انواع فن‌آوری‌‌ها، از جمله هوش مصنوعی[1]، کلان داده‌ها[2]، زیست سنجشی[3]، زنجیره بلوکی[4]، فناوری نانو[5]، فوتونیک و غیره در برنامه‌های کاربردی اسناد امنیتی پیاده سازی خواهند شد. علاوه بر این، ساختارهای پشتیبانی مبتنی بر ابر[6]، امنیت و حریم خصوصی داده‌ها را تضمین خواهند کرد.

در چنین شرایطی، کنفرانس امنیت اسناد دیجیتال برگزارشد تا به این امور و کاوش و مهار فناوری‌های نسل بعدی بپردازد و ویژگی‌های امنیتی و فرآیندهای جدید را با بهترین ترکیب فیزیکی و دیجیتال ایجاد کند.

نقش استانداردهای بین‌المللی

گوشی های هوشمند هر روز بیش از پیش برای خدمات پرداخت و شناسایی استفاده می شوند و احراز هویت بیومتریک به روشی جدید برای ارتباط گوشی‌های هوشمند و کاربران تبدیل شده‌است. به هر روی فناوری‌های نو نگرانی‌های جدیدی را برای صنعت، جامعه و مصرف‌کنندگان به ارمغان می‌آورند.

استانداردهای بین‌المللی نقش مهمی در جلب اعتماد عموم مردم ایفا می‌کنند و به دغدغه‌های واقعی و فرضی آنها در این حوزه می‌پردازند. استانداردها قادرند به وعده‌های امنیت، اعتبار بخشیده و به روند تنظیم مقررات کمک ‌کنند.

کنفرانس امنیت اسناد دیجیتال از 13 الی 15 مه 2019 در شهر برلین برگزار شد.

ترجمه: آزاده علائی طالقانی- روابط عمومی و ارتباطات بین الملل

منبع : IEC Blog  –  2019