نهادینه کردن فرهنگ استاندارد در گرو ترویج و ارتقاء آن است

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، سید احسن علوی احسن علوی نماینده مردم شهرستان های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی  روز سه شنبه ۲۴ مهر در مراسم گرامیداشت روز جهانی استاندارد که در مجتمع فجر سنندج برگزار شد، اظهار کرد: استاندارد یکی از ارکان پیشرفت و توسعه در اقتصاد و صنعت بوده و یک امر اجتماعی و فرهنگی است. 

علوی افزود: استاندارد در تمام حوزه ها باید وجود داشته باشد به عنوان نمونه اگر بعضی ویژگی های فرهنگی ما تابع استاندارد نباشد به غیر فرهنگ تبدیل می شود.

وی با بیان اینکه در همه امور زندگی استاندارد لازم است، تاکید کرد: تمام کشورهای توسعه یافته با قرارداد اجتماعی به جایی رسیدند که با استانداردها پیش بروند.
نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تولیدکنندگان ما اگر می خواهند که در بازارهای جهانی حضور داشته باشند باید براساس استانداردهای جهانی تولید کنند. 

نماینده مردم شهرستان های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سال حمایت از تولید کالای داخلی قرار داریم، عنوان کرد: اگر خواهان پیشرفت اقتصادی هستیم باید تولید داخلی را به صورت جدی حمایت کنیم در حالی که متاسفانه امروز بیمه و مالیات قدرت بسیاری از تولیدکنندگان ما را گرفته است. 

علوی در بخشی از سخنانش، ترویج و ارتقای استاندارد را لازمه نهادینه کردن فرهنگ آن دانست و یادآور شد: استاندارد و استانداردسازی به تنهایی کافی نیست و جامعه باید همه در این زمینه همراهی کنند تا به موفقیت دست یابیم.

وی گفت: در زمان وقوع زلزله ای خفیف خیلی از ساختمان ها در شهرها حتی کلانشهرها ترک بر می دارد چون استاندارد مصالح در آن رعایت نشده است.

نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر بخواهیم جایی در بازار جهانی داشته باشیم تولید کنندگان ما باید براساس استاندارد جهانی اقدام به تولید کنند.