هدف از نامگذاری هفته «حقوق بشر آمریکایی» چیست؟

یکی از اهداف مقام معظم رهبری نسبت به نامگذاری یک هفته در طول سال تحت عنوان هفته «حقوق بشر آمریکایی» یادآوری جنایات ضد بشری دولت آمریکا در ایران و جهان است.

ترور نافرجام مقام معظم رهبری، شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران ایشان، شهادت آیت الله اشرفی اصفهانی، شهید محراب، بمباران سردشت و هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری در خلیج فارس!!

جنایات تلخ و هولناکی که در فوق به آن ها اشاره شد، از 6 تا 12 تیر‌ ماه، علیه ملت ایران، توسط افرادی صورت گرفته است که با این ملت دشمن خونی بوده و هرگز با آنها کنار نخواهند آمد؛ همان افرادی که دَم از حقوق بشر می زنند، در حالیکه خود بویی از آن نبرده اند.

این جنایات به قدری هولناک و غم بار بودند که هیچ گاه از خاطر ملت ایران زدوده نخواهند شد، چرا که با گذشت چند سال از این جنایت دهشتناک آثار هولناک ناشی از آن هنوز التیام نیافته است! لذا هنوز هم که هنوز است قلب ملت ایران با مرور آن خاطرات تلخ آکنده از غم و اندوه می گردد.

همان گونه که رهبرمعظم انقلاب(مدظله العالی) فرموده‌اند؛ دنیایی که چشم بر این جنایت‌های وقیحانه می‌بندند، نمی‌تواند ادعا کند که طرفدار حقوق بشر است و نمی‌تواند امیدوار باشد که خواهد توانست با تروریسم رو به رشد در دنیا مقابله کند،اینها خود مشوق تروریسم‌اند.

حال سوال اصلی اینجاست که بازخوانی ماجراهای پر فراز و نشیب این هفته چه پیامدهایی دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که حداقل پیامدی که بازخوانی این جنایات دارد این است که بدانیم باید با چه کسانی سر میز مذاکرده بنشینیم و با چه کسانی حتی فالوده هم نخوریم چه برسد به شام کاری و ناهار کاری و...

خلاصه مطلب آن که می توان گفت یکی از اهداف مقام معظم رهبری نسبت به نامگذاری یک هفته در طول سال تحت عنوان هفته «حقوق بشر آمریکایی» یادآوری جنایات ضد بشری دولت آمریکا در ایران و جهان است.