هشدار استاندارد کردستان به مالکان خودرو

استاندارد کردستان به مالکان خودرو در خصوص استاندارد بودن کپسول CNG هشدار داد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، در پی انفجار کپسول گاز  CNGدر جایگاه سوخت شهرداری قروه کارشناسان استاندارد به بررسی علت وقوع حادثه پرداختند.

بر اساس گزارش ارسالی از شهرام محمدی مسئول نمایندگی استاندارد شهرستان قروه، متاسفانه کپسول CNG منفجر شده هیچ گونه برگه معاینه فنی و کارت تست هیدرواستاتیک مخزن نداشته و طبق بررسی‌های ما مشخص شد برشی به ابعاد 30*20 سانتیمتر بر روی دیواره آن که از قبل ایجاد شده بوده، مجددا جوش داده شده است که این موضوع از نظر استاندارد کاملا مردود و غیرقابل قبول است.

محمدی عنوان کرد: با توجه به اینکه بنر ابلاغیه شورای ترافیک برای عدم سوخت‌گیری وانت‌های تست نشده در جایگاه‌ها نصب شده اما متاسفانه همچنان شاهد سوخت گیری بدون ارائه برگه تست مخزن در قروه هستیم.

وی به مالکان خودرو هشدار داد قبل از خرید هر نوع خودوریی که دو گانه سوز است حتما بررسی‌های لازم را از نظر استاندارد بودن کپسول با مراجعه به جایگاه‌های تست هیدرو استاتیک انجام دهند و نسبت به تایید آن در مراکز تست هیدرو استاتیک کپسولهای CNG و معاینه فنی اقدام کنند تا بار دیگر شاهد حادثه‌ای اینچنینی نباشیم.