همایش روز جهانی استاندارد در کردستان برگزار شد

آیین گرامیداشت روز جهانی استاندارد روز سه شنبه 24 مهر سال جاری، با حضور مقامات کشوری و استانی در سالن مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، منصور لهونیان مدیرکل استاندارد کردستان در این مراسم با اشاره به اینکه امسال نود و سومین سال تاسیس استاندارد ایران جشن گرفته می شود، گفت: باید در استاندارد جهان در دوران جدید انقلاب صنعتی تاثیرگذار باشیم.
منصور لهونیان اضافه کرد: در حال حاضر 314 واحد فعال تحت پوشش استاندارد در این استان وجود دارد که کالای استاندارد تولید می کنند.

وی یادآور شد: در 6 ماهه نخست امسال، 23 پروانه استاندارد در استان صادر شد، 49 پروانه تعیلق و 13 پروانه هم ابطال گردید.

مدیر کل استاندارد کردستان با اشاره به اینکه طرح طاها در جهت دفاع از حقوق شهروندی اجرا می شود، افزود: حدود چهار هزار واحد صنفی در راستای اجرای این طرح مورد بازرسی قرار گرفتند.

وی تاکید کرد: در نتیجه بازرسی های انجام شده، 761 مورد اخطار به واحدها داده شد و 80 نمونه برداری از سطح عرضه گرفته شد.

لهونیان گفت: بخشی از کار ما کنترل و پایش مصنوعات طلا است و در این رابطه 51 گشت مشترک از 296 واحد عرضه طلا در این استان بازرسی کردند که در این بازرسی ها 163 گرم طلا قیچی شد که این میزان در سال گذشته حدود یک کیلوگرم بود.

وی اظهار داشت: در نیمه نخست امسال 31 جایگاه سی ان جی در استان موفق به دریافت تاییدیه موارد بحرانی شدند.

بر اساس این گزارش در این مراسم شرکت های فرآوری صنایع پتروشیمی غرب و صنایع پلاستیک جهاد زمزم کردستان به عنوان واحدهای تولیدی نمونه استان با اهدای تندیس مورد تقدیر قرار گرفتند.
همچنین شرکت های نیک پلیمر، آریان غرب، لبنیات آرام سقز، نهرین لوله، آرد سهند، سپیده زریبار مریوان و سیم و کابل اخگر به عنوان واحدهای برگزیده در امر استاندارد سازی در استان کردستان معرفی شدند.