واحدهای صنفی و تولیدی متخلف باید شناسایی شوند

در دیدار مدیرکل استاندارد استان کردستان با مدیرکل تعزیرات این استان، بر شناسایی واحدهای صنفی و تولیدی متخلف تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، ژیلا یزدانی مدیرکل استاندارد استان کردستان ضمن قدردانی از همکاری‌های تعزیرات با استاندارد گفت: یکی از رسالت‌های مهم استاندارد نظارت بر ایمنی آسانسور، شهربازی و کنترل کیفیت واحدهای صنفی و تولیدی و همچنین ازمون دوره ای دستگاه‌های توزین سبک و سنگین است.

یزدانی افزود: با وجود نظارت و بازرسی‌های مستمر این ارگان، متاسفانه بازهم شاهد تخلف برخی از واحدهای تولیدی و صنفی، مالکان آسانسور و تجهیزات بازی در شهربازی های سرپوشیده و فضای باز هستیم و امیدواریم با همکاری تعزیرات این مشکلات رفع گردد.

در ادامه نیز سید نجیم حسینی مدیرکل تعزیرات کردستان با اشاره به توجه و اهمیت هرچه بیشتر به رعایت استاندارد، گفت: رعایت استاندارد وظیفه‌ی همگانی است و ما در این زمینه همکاری‌‌های لازم را با استاندارد خواهیم داشت.

حسینی تأکید کرد: برای جلوگیری از تخلف واحدهای صنفی و تولیدی، استاندارد باید واحدهای متخلف را شناسایی و جهت تشکیل پرونده آن را به تعزیرات ارجاع دهد، همچنین واحدهای صنفی که در ارتباط با آزمون اندازه‌شناسی همکاری لازم را نمی‌کنند برای پیگیری به تعزیرات معرفی شوند.