کارشناسان استاندارد ضابطین دادگستری هستند

در دیدار مدیرکل استاندارد استان کردستان با دادستان شهر سنندج، به رسالت کارشناسان استاندارد به عنوان ضابطین دادگستری اشاره شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، ژیلا یزدانی مدیرکل استاندارد کردستان ضمن تشکر از همکاری‌های دادگستری با استاندارد عنوان کرد: با توجه به قانون نظام تقویت و توسعه استاندارد، یکی از اصلی‌ترین وظایف مهم سازمان ملی استاندارد ایران حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان است.

یزدانی عنوان کرد: کنترل و نظارت بر کیفیت بعضاً نیازمند اعمال برخورد حقوقی است و به همین دلیل ضرورت دارد کمیسیون ماده‌ی 42 قانون تقویت و توسعه استاندارد با حضور یکی از قضات دادگستری تشکیل شود.

وی همچنین استناد به تبصره‌ی یک ماده‌ی 19 قانون تقویت و توسعه استاندارد درخصوص  معرفی کارشناسان استاندارد به عنوان ضابطین دادگستری، درخواست برگزاری دوره‌ی آموزشی مرتبط با این موضوع را کرد.

در ادامه محمد جباری دادستان شهر سنندج گفت: اهمیت استاندارد و تاثیر رعایت آن در زندگی مردم برکسی پوشیده نیست و ما برای تحقق آن از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.

جباری تاکید کرد: تمام تلاش خود را جهت اجرای قانون مذکور خواهیم کرد و ضمن آموزش کارکنان استاندارد، برای آنها کارت ضابطین دادگستری نیز صادر خواهیم کرد.

وی با اشاره به پیگیری تشکیل کمیسیون ماده 42 قانون تقویت و توسعه استاندارد قول مساعد برای تخصیص شعبه‌ی اختصاصی جهت ارجاع پرونده‌های استاندارد کردستان را داد.