کشف بیش از نیم تُن آرد غیر قابل مصرف در سروآباد

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کردستان، تورج احمدی‌زاد نماینده استاندارد در شهرستان سروآباد گفت: در راستای عید نوروز، بازرسی ها به صورت گشتهای مشترک و به صورت ویژه از سطح بازار در حال انجام است.
 احمدی زاد به نظارت هر چه بیشتر و دقیقتر بازرسی ها در این ایام اشاره کرد و گفت: سازمان ملی استاندارد ایران با بازرسی هایی که از سطح بازار و واحدهای تولیدی به صورت مستمر انجام میدهد همواره به فکر سلامتی شهروندان بوده و این نظارت ها در ایام نوروز بیش از پیش انجام شده است تا از هرگونه آسیبی به سلامتی شهروندان عزیز جلوگیری گردد.

وی با اشاره به اینکه هدف استاندارد حمایت از سلامتی شهروندان است افزود:  با توجه به اینکه حفظ سلامتی مردم برای سازمان ملی استاندارد ایران بسیار مهم است، این سازمان  بازرسی ها را  با همکاری مرکز بهداشت و سازمان صنعت معدن و تجارت به صورت مشترک و مستمر انجام میدهد و در همین راستا اداره کل استاندارد کردستان نیز با همکاری دستگاه های اجرایی مذکور از قنادی ها و واحدهای صنفی سطح سروآباد در قالب گشت مشترک، بازرسی کرد.


نماینده استاندارد در سروآباد در ادامه گفت:  در بازرسی های انجام شده بیش از نیم تُن آرد گندم و برنج و  ۵۰ کیلو انواع خامه فاقد تاریخ انقضای معتبر کشف و جمع آوری شد.
احمدی‌زاد خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت موضوع علاوه بر توضیح نکات بهداشتی برای صاحبان اصناف، در ارتباط با علامت استاندارد و اهمیت درج این علامت روی محصول به همراه کد ده رقمی و سامانه ی پیامکی 10001517 توضیحاتی داده شد.

وی در پایان از مردم خواست جهت حفظ سلامتی و امینی خود، هنگام خرید محصول به ویژه مواد غذایی، حتما به تاریخ تولید و انقضاء و وجود علامت استاندارد به همراه کد ده رقمی توجه کنند.