کشف و توقیف یک هزار فیلتر هوای خودرو غیر استاندارد در کامیاران

ژیلا یزدانی مدیرکل استاندارد استان کردستان از کشف یک هزار فیلتر هوای خودروی غیر استاندارد در شهرستان کامیاران، در دی ماه سال جاری خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی استاندارد استان کردستان، یزدانی گفت: در بازرسی‌های انجام شده توسط کارشناسان این اداره‌کل از سطح بازار کامیاران،  یک هزار فیلتر هوای خودروی غیر استاندارد در یکی از واحد‌های صنفی این شهرستان کشف شد که ضمن ارجاع پرونده‌ی واحد صنفی متخلف به واحد حقوقی اداره‌کل، کالای کشف شده توقیف و ضبط شد.

 

وی با اشاره به اینکه فیلتر هوای خودرو مشمول استاندارد اجباری بوده و تولید و عرضه این کالا بدون داشتن پروانه کاربرد علامت استاندارد ممنوع است، افزود: شهروندان هنگام خرید فیلتر هوا حتماً به مواردی مانند نشان استاندارد، نام و نشانی واحد تولیدی، نام یا علامت تجاری فیلتر، دقت کنند و از خرید فیلتر هوای بدون بسته‌بندی و بدون مشخصات و نشانه‌گذاری و فاقد علامت استاندارد جداً خودداری کنند.

 

مدیرکل استاندارد کردستان تأکید کرد: علاوه بر علامت استاندارد شهروندان گرامی باید به کد ده رقمی زیر علامت استاندارد نیز توجه داشته باشند و جهت اطمینان از اصالت کالا، کد ده رقمی زیر علامت استاندارد را به سامانه‌ی پیامکی 10001517 ارسال نمایند