یک هزار و 551  بازرسی از سطح بازار کردستان انجام شد

ژیلا یزدانی مدیرکل استاندارد کردستان گفت: در سه ماهه‌ی نخست امسال، یک هزار و 551  بازرسی از سطح بازار کردستان انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، ژیلا یزدانی اظهار داشت: این بازرسی‎ها علاوه بر بازرسی‎هایی است که از واحدهای تولیدی، خدماتی، آزمایشگاهی، آسانسور و شهربازی انجام می شود.

وی افزود: این بازرسی‌ها به منظور توجه به سلامت شهروندان و حفظ ایمنی آنها، توسط کارشناسان استاندارد از واحدهای صنفی شامل رستوران‌ها، فروشگاه‌های مواد غذایی، کارگاه‌های تولید شیرینی و آجیل، نانوایی‌ها و...در سطح استان کردستان به طور مستمر صورت می‌گیرد.

مدیرکل استاندارد کردستان خاطرنشان کرد: بازرسان این اداره‌کل در صورت مشاهده تخلفات احتمالی از سوی توزیع کنندگان کالاهای مشمول استاندارد اجباری، برابر قوانین و مقررات با آنها برخورد می کنند.

یزدانی افزود: شهروندان می‌توانند با ارسال کد ده رقمی درج شده در زیر علامت استاندارد به سامانه پیامکی 10001517 ، تایید اصالت پروانه، نام تولید کننده و اعتبار یا عدم اعتبار پروانه استاندارد را ملاحظه کنند و همچنین در صورت مشاهده تخلف از واحد‌های صنفی توزیع کننده محصولات مشمول استاندارد اجباری می توانند مراتب را از طریق شماره تماس 1517 یا سامانه پیامکی 30001517 به اطلاع این اداره کل برسانند.