یک هزار و 790 نفر دانش آموز در کردستان با استاندارد آشنا شدند

ژیلا یزدانی مدیرکل استاندارد استان کردستان از آشنایی یک هزار و 790 نفر دانش آموز در سال1398 با مفهوم استاندارد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کردستان، یزدانی گفت: به منظور آشنایی دانش آموزان کردستانی با مفهوم استاندارد و استاندارد سازی ، سال گذشته 10 مورد بازدید دانش آموزی از تجهیزات آزمایشگاهی اداره کل و 17مورد مراجعه کارشناسان به مدارس استان صورت گرفت.

وی افزود: این اداه کل در راستای ترویج فرهنگ استاندارد طی بازدید‌های دانش آموزان از اداره کل و مراجعه کارشناسان استاندارد به مراکز پیش دبستانی و مدارس مستقر در سطح استان کردستان، آنها را با فعالیتهای اداره کل، معرفی نشان استاندارد و ضرورت وجود آن بر روی کالاهای مصرفی، نحوه بازرسی و کنترل کارشناسان استاندارد از مراکز عرضه ، تأثیر و نقش خرید کالای ایرانی بر تولید ملی و همچنین نحوه‌ی اطمینان از اصالت کالا از طریق سامانه پیامکی 10001517 و معرفی سامانه شکایتی 1517، آشنا کردند.

مدیرکل استاندارد کردستان عنوان کرد: در بازدیدهای انجام شده، به منظور تفهیم هر چه بیشتر مطالب آموزشی و جهت تشویق این آینده سازان به عنوان مروجان استاندارد، مسابقاتی با موضوع استاندارد برگزار و به برندگان بسته‌های اهداء شد.

 

یزدانی اظهار داشت داشت: در سال گذشته با هدف حمایت از کالای استاندارد ایرانی و تحقق شعار سال با نام رونق تولید نزدیک به یک هزار اقلام ترویجی با شعارهای " حمایت از کالای ایرانی" و " کالای استاندارد ایرانی می خرم" میان دانش آموزان توزیع شد.