۳۳۵۰۰ استاندارد ملی در ایران تدوین شده است

سرپرست پژوهشگاه استاندارد ایران گفت: ۳۳ هزار و ۵۰۰ استاندارد ملی و ۴۵ استاندارد بین‌المللی در کشور تدوین شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کردستان: فرزانه انصاری روز سه‌شنبه در مراسم گرامیداشت روز جهانی استاندارد که در سالن اجتماعات مرکز فنی و حرفه‌ای ورمقانی سنندج برگزار شد، اظهار داشت: ۲۵ هزار و ۶۰۰ واحد تولیدی در ایران زیر پوشش استاندارد است.

وی با اشاره به اینکه چهار پژوهشکده در پژوهشگاه استاندارد مستقر است، اضافه کرد: تاکنون ۲۸ هزار و ۲۰۰ پروانه استاندارد اجباری در ایران صادر شده است.

سرپرست پژوهشگاه  استاندارد ایران یکی از برنامه‌های سازمان استاندارد را حمایت از تولید دانست و افزود: موتور محرکه رونق تولید بر رقابت‌پذیری، مدیریت کیفیت و استانداردسازی استوار است.

انصاری با بیان اینکه تعداد استانداردهای ملی در کشورهای توسعه یافته به عنوان شاخص توسعه مطرح می‌شود، گفت: ۳۳ هزار و ۵۰۰ استاندارد ملی تاکنون در ایران تدوین شده است.

وی با اشاره به اینکه ایران در سطح جهانی رتبه مطلوبی در استانداردسازی دارد، یادآور شد: تاکنون ۴۵ استاندار بین‌المللی هم توسط سازمان استاندارد ایران تدوین شده است.

سرپرست پژوهشگاه استاندارد ایران در پایان گفت: صنعت کشور باید به سمت تولید محصولات رقابت پذیر حرکت کند که برای قرار گرفتن در این مسیر  رعایت استانداردها امری ضروری است.